Газета по-надвірнянськи
 

Незручності тимчасові. Надалі водопостачання у Надвірній стане надійнішим

28 жовтня 2011, 10:53 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 993 переглядів

Відсутність води у кранах упродовж вівторка, 4 жовтня спричинила певні невдоволення та незручності жителів Надвірної. Наповнили водопровідну мережу працівники КП «Надвірнаводоканал» аж … майже опівночі на 5 жовтня. Причини цього ми з`ясовували в директора КП «Надвірнаводоканал» Василя Литвинюка.

– Надвірна, – каже Василь Дмитрович, – п`яте місто в Україні після Івано-Франківська, Рогатина, Кіцмані та Чернівців, де частково запроваджують проект «Автоматизовані системи оптимізації роботи водопровідної мережі та водозабору 1-го підйому в м. Надвірна».

Згідно з рішенням Надвірнянської міської ради генпідрядник запланував на 4 жовтня ц. р. виконання електрозварювальних робіт у районному центрі, зокрема, на майдані Т. Шевченка та вулицях Грушевського, Руднєва і Петрушевича. Об`єм робіт вимагав повного злиття води з водогонів.Споживачів води оголошенням в ефірі ТРК «Надвірна» повідомили про відсутність водопостачання з 8-ї до 18-ї год. Але, зважаючи на зношеність 40-річного водогону, дещо затягнули зварювальні роботи. Аварійні бригади працювали до пізнього вечора. Ми розуміємо, що створили цим самим незручності своїм абонентам, але іншого виходу не бачимо. Якщо цього не робитимемо, то завтра стане ще гірше.

Для підтримання водопровідних мереж підприємства (а їм уже за 40 років, а третина – аварійні, підлягають заміні), колектив КП «Надвірнаводоканал» змушений усувати всі неполадки у водопровідних мережах. Частина виконуваних на них робіт вимагає повної зупинки водопостачання.

– Яка ефективність названого проекту, що він дасть містові та підприємству?

– Проект передбачає встановлення, починаючи від свердловини 7-х лічильників ультразвукових, датчиків тиску води, приладів контро­лю. Опісля складають математичну модель, яку закладають у програму комп`ютера. Він і регулюватиме подачу води на місто, виключаючи людський фактор. Скажімо, в години «пік» – ранок, обід і вечір – комп’ютер сигналізуватиме свердловини щодо збільшення подачі води споживачам міста, а у нічний період відповідно зменшуватиме. Проект має дати як мінімум 20% економії електроенергії, втрат води і зменшення подачі води настільки ж. А звідси й економія коштів, котрі можна спрямовувати на реконструкцію водопровідного господарства.

Тому наше підприємство мало б установити у Надвірній приблизно 20 датчиків тиску, 7 приладів контролю, а на майдані Шевченка поблизу Центру поштового зв`язку № 4 – технологічний ультразвуковий лічильник, який уможливить контроль за витрачанням води на кожній вулиці районного центру через кожних 6 хвилин цілодобово. До речі, Надвірну поділять на 15 мікрорайонів, в яких за допомогою датчиків контролюватимуть витрати води. Сигнал звідси про будь-яку нестандартну ситуацію (прорив) надходитиме на головний комп`ютер, після чого на місце виїжджатиме аварійна бригада.

Проаналізувавши цю програму, вже на наступний рік ми чітко знатимемо на яких вулицях необхідно замінювати водогони, а на яких проводити профілактичний ремонт.

На водозаборі 1-го підйому ми вже багато чого з цього виконали. Переходимо у мікрорайони міста. Думаю, що в листопаді ц. р. програма повинна би запрацювати.

– Хто автор цього проекту?

– Його запропонувала фірма «Автоматика» з Чернівців на чолі з директором Василем Хітиком, кандидатом технічних наук. Саме він переконав нас у доцільності запровадження такої програми. Для обгрунтування задуманого, створена Надвірнянським міським головою Зіновієм Андрійовичем комісія у складі першого заступника голови міської ради Олега Йосипенка, секретаря міськради Тараса Пекарського, голови депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення Андрія Вирстюка і мене, поїхала в Рогатин, де переконалися в тому, що проект дуже вигідний та економний. Тут лише від його часткового запровадження економія склала більше 50 відсот­ків електроенергії, води та зменшено її втрати. І вже після цього на сесії міської ради прийняли рішення про запровадження цього проекту вартістю 299 тисяч грн. у Надвірній.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!