Газета по-надвірнянськи
 

Пропонуємо доповнення до законопроекту «Про ринок земель»

25 жовтня 2011, 16:07 | Рубрика: Влада, Економіка, Закон Версія для друку Версія для друку 926 переглядів

Останнім часом управління Держкомзему у Надвірнянському районі проводить широку інформаційну кампанію щодо впровадження ринку земель сільськогосподарського призначення. Зокрема, проведено сходи громадян із обговорення питання зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в усіх місцевих радах району, кілька нарад, навчань із даного питання, розповсюджено серед жителів району значну кількість інформаційних друкованих матеріалів.

За результатами обговорення в управління Держкомзему у районі надійшли пропозиції від громадськості до проекту Закону України «Про ринок земель». Зокрема, для забезпечення прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення громадяни пропонують: вдосконалити   методику   оцінювання   земель   сільськогосподарського призначення для продажу; заборонити або збільшити термін заборони на зміну цільового призначення земельних ділянок с/г призначення; забрати із статті закону поняття «першочергове право придбання земельної ділянки сільськогосподарського призначення» або визначити, що першочергове право на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення мають: жителі села, суміжники, сільська рада, державна спеціалізована установа (орендарів виключити).

До членів сім’ї, які за законом мають право першочергового придбання земельних ділянок, віднести і спадкоємців першого та другого ступенів; встановити жорсткіший захист від спекуляцій земельними ділянками та від можливості скуповування земель іноземцями через підставних осіб; збільшити мінімальний розмір плати за оренду земельних часток (паїв) і посилити контроль за сплатою; зобов`язувати власників, які матимуть у власності100 гаі більше с/г землі розробляти проекти землеустрою щодо використання земель із запровадженням сівозмін і заходів з охорони земель.

У зв’язку з важливістю питання запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні управління Держкомзему у Надвірнянському районі просить громадськість активніше включитися у процес обговорення проекту Закону України «Про ринок земель». Свої пропозиції надсилайте в управління Держкомзему  за адресою: м. Надвірна, м-н Шевченка, 30 або на електронну пошту – obgovorennya@dazru.gov.ua.

Ігор ПЕРОВИЧ,

в. о. начальника управління Держкомзему у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!