Газета по-надвірнянськи
 

Ще раз про долю «червоної школи» у Ланчині

28 жовтня 2011, 10:55 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 1,047 переглядів

Голова депутатської фракції ВО «Свобода» у Над­вірнянській районній раді Андрій Крицький та депутат районної ради, голова Надвірнянської райорганізації ВО «Свобода» Михайло Іваночко звернулися у редакцію з вимогою опублікувати заяву прес-служби РО ВО «Свобода» щодо публікації «Долю унікальної споруди у Ланчині вирішено» («Народна Воля» від 23 вересня ц. р.).

Подаємо текст цієї заяви і коментар-відповідь голови районної ради Василя Поповича депутатській фракції ВО «Свобода».

Негоже приписувати чужі заслуги

Вважаємо, що негоже голові районної ради приписувати собі і своїм колегам-«фронтовикам» чужі заслуги.

У газеті «Народна Воля» 23 вересня 2011 року була опублікована стаття «Долю унікальної споруди у Ланчині вирішено», в якій йдеться про виділення з обласного бюджету 200 тис. грн. на реконструкцію «червоної школи» в Ланчині. У статті від імені голови Надвірнянської районної ради Василя Поповича повідомляється, що нібито саме за його наполяганням керівництво обласної ради під час об’їзду району відвідало цей об’єкт, після чого його й було включено у фінансування з обласного бюджету. Недостовірною також є інформація про «виключні заслуги» депутатів від Народної Партії та «Фронту змін» Володимира Поповича, Юрія Дерев’янка, Володимира Хопти та Юрія Бабія у прийнятті рішення про виділення коштів на «червону школу» під час сесії обласної ради 16 вересня 2011 року.

Голова районної ради Василь Попович, очевидно, «забув» повідомити, що у плані об’їзду району керівництвом обласної ради, який готувала районна влада, такий об’єкт, як «червона школа», взагалі не значився. А оглянути цю унікальну споруду запропонував за наполяганням депутатів від ВО «Свобода» вже під час перебування в Надвірнянському районі голова обласної ради Олександр Сич.

Як нам повідомили в апараті обласної ради, напередодні сесії обласної ради 16 вересня від депутатів Володимира Поповича, Юрія Дерев’янка, Володимира Хопти та Юрія Бабія не було жодних звернень з цього приводу. Не було виступів цих депутатів і під час самої сесії, що засвідчує стенограма. Натомість, ще 17 грудня 2010 року до обласної ради звернувся від імені громади Ланчина депутат Надвірнянської районної ради з фракції ВО «Свобода» Михайло Іваночко. Під зверненням міститься 336 підписів жителів Ланчина.

Тож, вважаємо некоректним приписувати собі (як це у випадку голови районної ради Василя Поповича), чи комусь іншому (як це у випадку депутатів Володимира Поповича, Юрія Дерев’янка, Володимира Хопти та Юрія Бабія) заслуги всієї громади. Бо домоглися виділення коштів на реконструкцію «червоної школи» не цих п’ятеро добродіїв, а 336 жителів Ланчина, на звернення яких відповідно реагував голова обласної ради Олександр Сич.

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода».

Дякую всім за добру справу

Публікація у газеті «Народна Воля» від 23 вересня ц. р. «Долю унікальної споруди у Ланчині вирішено», з`явилася не як піар-акція, а швидше, як роздуми про ситуацію навколо багатьох споруд у районі, яких не оминула доля «червоної школи». І не ставилася мета – чиїсь заслуги применшити, а комусь записати незароблені дивіденди.

Під час перебування керівництва обласної ради у нашому районі на оглядинах недобудованої школи у с. Красна я не наполягав, а запропонував, а, можливо і нагадав голові обласної ради п. Олександрові Сичу відвідати у Ланчині «червону школу». На що пан голова згодився, можливо маючи у планах відвідання цього об`єкта. І це дало йому додаткову можливість на власні очі побачити пам`ятку архітектури та переконатися в необхідності включення її реконструкції у фінансування з обласного бюджету за рахунок перевиконання його дохідної частини.

 Та очікуваного надходження до обласного бюджету не виявилось, тому цей об`єкт не попав у списки пріоритетних. Під час сесії обласної ради 16 вересня 2011 року, на якій я був особисто присутній, голова бюджетної комісії Володимир Шкварилюк озвучив питання про виділення коштів на ремонт «червоної школи» у Ланчині, яке підтримав п. О. Сич та всі депутати, присутні у залі. По крайній мірі, ніхто не заперечував.

Стосовно громади селища Ланчин, то зрозуміло, що без всіх і кожного з нас ні одну справу з місця не зрушити. Завдяки громаді зібрали сорок тисяч гривень на прид­бання лісоматеріалів для даху «червоної школи», за що ще раз щиро дякую всім, хто долучився до цієї доброї справи.

Окрема подяка голові обласної ради п. Олександрові Сичу, депутатам обласної і районної рад, і всім, кому не байдужа доля знакових об`єктів.

І ще головне: не важливо хто скільки зробив, а важливий результат.

Василь ПОПОВИЧ,

голова районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!