Газета по-надвірнянськи
 

Святкував свій день Делятин

24 жовтня 2011, 12:04 | Рубрика: Влада, Свята Версія для друку Версія для друку 1,299 переглядів

У неділю, 18 вересня, відбулося святкування Дня Делятина та Дня працівника лісу.

В уро­чистостях взяли участь голова районної ради Ва­силь Попович і заступник голови районної ради Іван Степник.

Привітали делятинців з нагоди свята голова обласної ради Олександр Сич і народний депутат України Василь Чуднов. Голова районної ради Василь Попович і заступник голови РДА Степан Іроденко вручили спільні грамоти районної державної адміністрації та районної ради за вагомий внесок у розбудову Делятина, з нагоди Дня селища Делятин та Дня працівника лісу жителю селища Івану Школяру, директорові Делятинського лісокомбінату в 1969-1990 роках (за період його керівництва розбудовані і модернізовані деревообробне і меблеве виробництво, налагоджено переробку плодів і дарів лісу), а також за високу професійну майстерність, творчі здобутки – на­родному вокальному ан­самблю «Черлені пацьорки», керівником якого є депутат ра­йонної ради Володимир Черленюк.

Василь Попович, Михайло Косило, Олександ Сич – керівники районної, селищної і обласної рад

Василь Попович у вітальному слові зазначив, що спільними зусиллями різних гілок влади та дружньої громади селища варто повертати колишню привабливість Делятина – міс­течка з курортною славою, мож­на залучити інвесторів до розвитку туристичної галузі, адже всі умови для цього є. Він звернувся до депутатів обласної ради від Надвірнянщини і Верховної Ради, що варто клопотати про заміну на законодавчому рівні назви населеного пункту «селище» на «міс­течко», що викликало схвалення в учасників свята.

Людне святкове подвір`я

Голова районної ради наголосив, що в цьому році ра­йонна рада спрямувала з ра­йонного бюджету кошти на розвиток селища, а саме 100 тис. грн. – заміна вікон у школах; 50 тис. грн. – ремонт даху у ЗОШ І-ІІІ ст. № 1; 20 тис. грн. – на ремонт Делятинської бібліотеки, 110 тис. грн. – на розвиток спорту (фінансування футбольного клубу Делятина «Прут»), комунальне підприємство районної ради «Теплокомуненерго» виконало роботи із заміни теплотраси та встановлення нового котла в Делятинському НВК на загальну вартість понад 400 тис. грн.

І заспівали «союзянки»

Голова обласної ради Олександр Сич, щиро привітавши делятинців з їхнім святом, пообіцяв до кінця року від обласної ради сюр­приз для навчально-виховного комплексу – ігрове обладнання для дитсадка цього комп­лексу і нагородив завідувачку дитсадка Галину Черленюк іменним подарунком від обласної ради.

Щиро вітав односельчан і Делятинський селищний голова Михайло Косило. Від­бувся також футбольний турнір між командами Делятина і Снятина. У концертній програмі виступили Юлія Іванишин та Василь Гуцул, Катерина Шинків із Тернополя, Галина Вербицька (колишня делятинка) з гурту «Тайстра» із Яремчі, Віктор Чудновський з Надвірної, а також місцеві колективи – осередок «Союзу Українок», народний ансамбль «Черлені пацьорки» та дитячий зразковий танцювальний колектив селищного Народного дому.

Перший письмовий документ про Делятинщину датується 9 березня 1400 року. На його території виявлено 17 археологічних пам`ятників. До ХVІІІ ст. багато жителів Делятина займались домашнім виварюванням і торгівлею солі. Тут у 1783 році збудували велику солеварню «Саліна», яку зруйнували у роки Першої світової війни. У Делятині народилися, проживали і працювали відомі у науці і мистецтві та політичному житті люди: письменник і адвокат Марко Черемшина, адвокат, голова Української радикальної партії Михайло Лагодинський, поетеса Леся Верховинка, художник-графік Йосип Васьків, співачки В. Чайковська-Садова і Софія Токар, різьбяр церков Василь Турчиняк.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!