Газета по-надвірнянськи
 

У пісні шану нації віддали

25 жовтня 2011, 16:11 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 1,156 переглядів

У святковому дійстві з нагоди 20-річчя Незалежності України у селі Камінному поєдналась пісня і щире слово школярів, їх батьків, гостей-співаків та терпкі спогади учасників національно-визвольних змагань.

Біля могили «Борцям за волю України» отці УГКЦ Василь і УПЦ КП Василь відслужили молебень і привітали своїх парафіян із величним святом. Виголосив вітальне слово сільський голова Андрій Федорович, котрий вручив грамоти сільської ради і грошові винагороди ветеранам визвольної боротьби Парасці Процак, Іванові Антонюку, Парасці Пасічняк, Василині Стасишин, Парасці Гречанюк.

Співає жіночий гурт «Берегиня» (кер. Мирослав Кузів)

А в надвечірню пору полинули задушевні пісні жіночого гурту «Берегиня» «Моя Україно», «Ти чуєш як шумить Дніпро», «Ой там, у Львові», «Ой, чого ти почорніло…», пісня про Бандеру та інші. Співали жінки під керівництвом директора клубу Мирослава Кузіва. Шкільний розділ концертної програми підготував з вихованцями учитель музики Євген Вексей, він же і ведучий свята. Перед односельчанами своє пісенне вміння показали гурти хлопчиків «Соколята» і дівчат «Журавка». Солістами і читцями того святкового дня стали восьмикласниця Наталія Кузів, яка зачарувала «Рідним краєм» і «Квітучою Україною», а також Надія Приймак, Наталія Семанюк, Настя Волошин, Віра Барбак, Наталія Данилюк, Надія Андрусяк та інші.

Пісня від восьмикласниці Наталії Кузів

Гості з Богородчан солісти-співаки Петро Канюк, Микола Ковалюк та саксофоніст Василь Литовчук у своїх піснях торкались нелегкої козацької долі, і недосяжної мрійливої червоної рути, повстанських мотивів. Свій вірш, присвячений Україні, прочитав із Хриплина Іван Дорейко. Відомий співак, наш краянин із Цуцилова Богдан Грицак подарував прем`єру пісні «Соловей збудив весну», а також ліричні пісні, котрі збагачують репертуар цього митця, зокрема «Більше між нами розлук не буде», «Смерека» та авторський твір «Я спасибі долі скажу».

Людмила Спас завела пісенне коло дітвори

Щирими і задушевними піснями звеселили камінчан надвірнянські митці Віктор Чудновський і Людмила Спас, котра навіть зуміла завести у коло численну дітвору і цим самим унесла родзинку у свято. Святкова програма стала можливою завдяки сприянню виконкому сільської ради та сільського голови Андрія Федоровича, якого того дня вітали з нагородою – спільною грамотою РДА і районної ради. Такої ж нагороди удостоєний і Ярослав Олійник – депутат Каміннецької сільської ради 1-4 демскликань, член сільвиконкому.

Найкращі побажання передала камінчанам Ліснотарновицький сільський голова Марія Марковецька. Святковий феєрверк завершував свято, а пісні і щирі слова – учнівські, батьківські, материнські, від гостей-митців – зворушували душу і переконували, що справа борців за волю України попри всі нинішні окремі різнотлумачення і невдоволення має твердий грунт і впевненість у завтрашньому. Тільки з таким духом і переконанням варто і далі розбудовувати основи нашої державності.

Іван ГРИДЖУК (текст і світлини)

«Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!