Газета по-надвірнянськи
 

Усиновлення – тернистий шлях до родинного затишку

25 жовтня 2011, 15:57 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 794 переглядів

Велике число дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ставить перед собою питання – чим я завинив, що мої батьки покинули мене? Невже так важко любити? Кому я потрібен у цьому чужому для мене світі? Що робити далі?

Мало хто знає про долю цих дітей. Ми хочемо вірити, що у будинках дитини їм добре, що в інтернатах вони забезпечені усім необхідним. Так. У деякій мірі це правда. Але чи забезпечені ці діти правом на сім’ю? Як вони можуть відчути любов? Про що мріють діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування? А мріють вони про родинне тепло, про маму і тата, про сімейні свята, про вечерю за спільним столом. Вони мріють про те, що для багатьох з нас є буденними речами, які в дорослому віці ми згадуємо з теплом у душі.

А про що мріють родини, в яких із певних причин немає дітей? Кожна мама мріє про можливість прогулянки зі своєю дитиною парком, про читання казки перед сном, про те, як першого вересня вона вперше поведе дитину до школи… Також були б щасливі провести час у родинному колі і відчути себе потрібними і любимими з боку дітей.

Скільки спільного між проблемами одиноких дітей та сім’ями, в яких немає дітей. У своїх жалях, як і у своїх мріях, вони так подібні, але чи зійдуться їхні стежини колись?

Що потрібно, щоб ми, дорослі люди, свідомо наважились відкрити свої серця і двері наших домів для таких дітей, щоб могли їх полюбити та прийняти у свою родину?

Усиновлення – це дія усиновлювача, спрямована на виникнення правовідносин батьківства-материнства, які є наслідком прийняття чужої особи у свою сім’ю на правах дочки чи сина.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем свого проживання.

До заяви додаються такі документи:

1) копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;

3) копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4) висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за формою згідно з додатком 3;

5) засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

6) довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7) документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після отримання від громадян України заяви про бажання усиновити дитину складає акт про обстеження їх житлово-побутових умов, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами і готує відповідний висновок. У разі прийняття позитивного рішення ставить заявників на облік, як кандидатів в усиновлювачі. Заявникам видається висновок разом з прошнурованими, пронумерованими, скріпленими печаткою, завіреними підписом керівника служби у справах дітей документами.

Кандидати в усиновлювачі знайомляться з інформацією про дітей та отримують направлення для знайомства з дитиною.

Строк дії направлення становить 10 робочих днів від дати видачі.

Знайомство з дитиною відбувається у присутності працівників закладу та служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей за місцем проживання дитини із заявою про бажання усиновити її.

Служба у справах дітей за місцем проживання дитини на підставі заяви кандидата в усиновлювачі та вищезазначених документів, протягом 10 робочих днів готує громадянам України висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини для звернення до суду.

Для прийняття рішення про усиновлення кандидати в усиновлювачі звертаються із заявою про усиновлення до суду за місцем проживання (перебування) дитини.

З метою підтримки та розвитку національного усиновлення, відповідно до Указу Президента України від 27.11.2008 року щорічно 30 вересня відзначають День усиновлення.

Бажаємо усім, хто небайдужий до знедолених дітей, зробити вірний крок у своєму житті, приймаючи до своєї родини дитину і виховувати її як рідну, щастя, наснаги, терпіння, взаємоповаги і вдячних дітей.

Любов БОДНАРУК,

головний спеціаліст сектора з питань усиновлення, опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей Надвірнянської райдержадміністрації.

Марія СМЕТАНЮК,

начальник служби у справах дітей РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!