Газета по-надвірнянськи
 

Відновімо фестиваль стрілецької та повстанської пісні у Ростоці

24 жовтня 2011, 11:33 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 780 переглядів

1 серпня 1991 року позачергова сесія Пасічнянської сільської ради одностайно ухвалила рішення про відзначення 100-річчя від дня народження хорунжої Українських Січових Стрільців Софії Галєчко, могила якої знаходиться в урочищі Ростока села Пасічна. В ухвалі відзначалося: «Вважати святкування 100-річчя народження хорунжої УСС С. Галєчко патріотичною справою всієї громади».

Для відзначення ювілею створили організаційний комітет під головуванням заступника голови облвиконкому Євгена Чучука, до якого увійшли також лідери громадсько-політичних об`єднань району та с. Пасічна, зокрема, і члени історико-просвітницького товариства «Меморіал».

8 вересня 1991 р. тисячі людей приїхали в с. Пасічна на перший в області, а, можливо, і в Україні, фестиваль стрілецької та повстанської пісні, присвячений 100-річчю хорунжої УСС С. Галєчко.

За участі Владики УГКЦ Павла Василика священики відправили Службу Божу на могилі героїні. Потім мистецькі колективи влаштували великий концерт. Виступали не тільки колективи Надвірнянщини, але й гості з інших районів нашої області, Львівщини і Тернопільщини.

З того часу це пісенне свято отримало статус обласного фестивалю стрілецької та повстанської пісні ім. Софії Галєчко. Щороку географія його учасників розширювалася. Щоразу він виправдовував очікувані сподівання, спонукав його організаторів задуматися над розширенням до меж всеукраїнського із залученням колективів східного регіону, щоб стрілецька та повстанська пісня долинула до всіх куточків української землі.

Проте від 2003 року проведення фестивалю припинили. Тому районне історико-просвітницьке това­рист­во «Меморіал» звернулося до депута­тів районної ради від фракції ВО «Свобода» із проханням ініціювати розгляд питання про відновлення проведення фестивалю стрілецької та повстанської пісні ім. С. Галєчко у с. Па­січна. Депутати-«свободівці» підтримали ініціативу і планують розгляд цього питання на найближчій сесії районної ради. До цієї роботи долучився і депутат обласної ради від фрак­ції ВО «Свобода» Василь Попович, який на­діслав своє депутатське звернення керівництву області й району.

Районне товариство «Меморіал» закликає усіх краян долучитися до відновлення обласного фестивалю ім. С. Галєчко, який би продовжив славні традиції свята стрілецької і пов­стан­ської пісні.

Євген ЛУЦІВ,

голова районного товариства «Меморіал».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!