Газета по-надвірнянськи
 

Візит угорців у Надвірнянщину

18 жовтня 2011, 15:43 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 809 переглядів

Протягом двох днів 4 і 5 вересня у нашому районі побувала делегація з Угорщини. Її очолював доктор Тількі Аттіла – керівник економічної комісії ради Саболч-Сатмар-Берег області, депутат парламенту Угорщини. У складі делегації також мер міста Кишварда, керівник мікрорегіональної ради з розвитку Лелес Тібор та мер села Фенешлітке, керівник мікрорегіональної ради з розвитку Марта Тібор і перекладач Кун Ласло.

«Круглий стіл» угорської делегації (ліворуч) з керівниками районної і міської влади

Гості у неділю, 4 вересня, відвідали с. Черник Зеленської сіль­ської ради, де взяли участь у вічі вшанування пам`яті полеглих у 2-й Світовій війні вояків Угорщини, Української повстанської армії та жителів Черника. У цьому селі встановлено капличку, огорожу, надмогильний камінь на місці спільного поховання. Цьому посприяли дирекція ПЗ «Ґорґани» в особі керівника Василя Кисляка та Міжнародного проекту ГО Дунайсько-Карпатської програми Всесвітнього фонду природи. Характерно, що на табличці на надгробному камені зазначено: «Перед Богом усі рівні». До місця спільного поховання угорська делегація, голова районної ради Василь Попович, голова РДА Володимир Калічко, Зеленський сільський голова Віталій Хопта, директор ПЗ «Ґорґани» Василь Кисляк та мене­джер згаданого проекту Всесвітнього фонду природи Вікторія Губко поклали вінки і віддали шану і пам`ять загиблим. У своєму слові і угорці, і керівники району на вічі з участю жителів села наголошували, що важке воєнне і післявоєнне також позначене збройною боротьбою лихоліт­тя минуло. Зараз настав час об`єднання, спільного всепрощення в ім`я миру та процвітання кожної нації і народу і пора спільної праці для цього.

Угорські гості (ліворуч) з керівниками районної і сільської влади, депутатом обласної ради Юрієм Дерев`янком у с. Чернику біля місця вічного спочинку загиблих вояків

Опісля угорська делегація взяла участь у святкуванні 450-ліття с. Зелена (ширше про це – у наступному числі). Примітно, що коли гості одягнулися у подаровані їм вишиванки, то керівник делегації Тількі Аттіла ніякої різниці між собою й нашими краянами не відчув і не побачив і запитав у численної громади присутніх: чи є різниця між нами? Відповідь почув – ніякої. Нам спільно належить мирно жити і в дружбі творити добро для своїх народів. Це і буде укра­їнський, угорський та єв­ропейський рівень ци­вілізації.

Наступного дня у ра­йонній раді відбувся «круглий стіл» за участю угорської делегації, голови районної ради Василя Поповича, заступника голови районної ради Івана Степника, голови РДА Володимира Калічка, Надвір­нянського міського голови Зіновія Андрійовича, головного архітектора району Михайла Янчука. Його учасники обговорили найрізноманіт­ніші теми – про нинішні особливості пенсійної реформи в Україні, цінової політики, ринку землі, розвитку підпри­ємництва тощо.

Угорці готові консультувати наших краян і українську сторону щодо пропозицій і змін у нашому пенсійному та земельному законодавстві з єдиною метою, аби Україна не повторила помилок, яких допустилася Угорщина. Вони готові закупляти у нас паливні брикети, а натомість поставляти економні котли на твердому паливі та переробну продукцію сільського господарства, зокрема, садівництва.

Угорська сторона запросила офіційно делегацію Надвірнянського району, міста Надвірної, села Зелена для укладення відповідних угод для подальшої взаємовигідної співпраці під час візиту-відповіді у Саболч-Сатмар-Берег область Угорщини.

Іван ГРИДЖУК

«Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!