Газета по-надвірнянськи
 

Як економно використовувати газ для опалення

21 жовтня 2011, 09:37 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 793 переглядів

Право на призначення субсидії визначають, виходячи із вартості послуг у межах норм споживання. Розмір субсидії розраховують, виходячи з обсягів фактичного споживання послуг у попередньому періоді, але не більше від установлених норм.

На початку призначення субсидії визначається її орієнтований роз­мір. Остаточний розмір обраховується після закінчення терміну дії субсидії та отримання відомостей від організацій, яка надає послуги, про фактичні обсяги їх споживання.

Якщо громадяни використали енергоресурси, вартість яких менша ніж обов’язкова плата, то вони сплачують тільки її фактичну вар­тість. При цьому їх обов’язкова плата при наступному зверненні буде зменшена у відсотках.

Перевагу економного споживання природного газу одержувачами субсидій демонструємо нижче.

Беручи до уваги вартість енер­гоносіїв, вкрай актуальним є їх раціональне та економне використання.

Сім’ї пенсіонерів Онуфраків та Дмитренків мають однаковий мі­сячний дохід – 1600 грн. (дві пенсії по 800 грн.) і проживають у будинках однакової площі –50 кв. метрів, які опалюють природним газом за наявності лічильника.

Плата за газ у межах норм становить 604 грн.

Обидвом сім`ям призначена субсидія 444 грн., обидві платили по 160 грн. Але сім`я Онуфраків використала газу на 604 грн., а Дмитренків – на 460 грн. (на 144 грн. менше), тож фактично її субсидіювали на 144 грн. менше.

У жовтні 2011 р. обидві сім’ї знову звернуться за призначенням субсидії на опалювальний період. Доходи сімей не змінились. Субсидію призначать із урахуванням фактичного споживання газу у поперед­ньому опалювальному періоді.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. №  1156 при економному споживанні газу, води, електро­енергії у період отри­ман­ня субсидії, при призначенні субсидії на наступний термін розмір її витрат зменшується на 2% за кожні 10% економії, але не більше як на 6%. Заощаджуючи енергоресурси, отримувачі субсидій мають можливість зменшити обов’язковий платіж з 15% до 9%, а сім’ї з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян – з 10% до 4%.

Споживання газу сім’ї Дмитренків за опалювальний період 2010-2011 років зменшилось на 23,8% (100%-(460*100/604)%). Отже, за рахунок економії у попередньому періоді обов’язкова плата Дмитренків зменшена з 10% до 6% доходу (по 2% за кожні 10% економії) і складатиме 96 грн. (1600*6%), а в Онуфраків – знову 160 грн. Субсидії призначені Онуфракам – 444 грн., а Дмитренкам – 364 грн. Тож Дмитренки зекономили 80 грн. бюджетних коштів і 64 грн. – власних.

Управління праці та соціального захисту населення РДА рекомендує громадянам застосовувати такий підхід отримання субсидії з врахуванням економного використання природного газу, води та електро­енергії. Цей механізм вигідний як сім’ї, так і державі, а саме: заощаджуються енергоресурси, зменшу­ється обсяг бюджетних коштів і найважливіше – сім’я зменшує свої витрати на оплату комунальних послуг.

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати встановлену обов’язкову плату чи вар­тість фактичних обсягів споживання. Якщо одержувач субсидії не сплатив обов’язкову частку плати чи  фактичну вартість, надання субсидії припиняють (крім випадків, коли несплата пов’язана із затриманням виплати заробітної плати або пенсії).

Андрій КРЕХОВЕЦЬКИЙ,

начальник управління праці та соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!