Газета по-надвірнянськи
 

Як повинні обслуговувати у перукарнях?

24 жовтня 2011, 11:16 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 1,718 переглядів

Серед багатьох підпри­ємств побутового обслуговування важливе місце займають перукарні.

У нашому районі – 17 перу­карень, із них – 11 у Надвірній. Більшість із нас відвідують ці заклади, але не всі знають, як повинні проводити перукар­ські роботи, щоб захистити клі­єнта від педикульозу, грибкових та шкірних хвороб, а в окремих випадках – від гепатиту В, СНІДу та інших небезпечних захворювань.

Із 1999 р. в Україні діють нові «Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів» № 22. Вони встановлюють гігієнічні вимоги до розташування, обладнання, санітарно-технічного устаткування приміщень, до санітарно-протиепідемічного режиму, правила особистої гі­гієни та гігієни праці перукарень, а також нормативи чинників внутрішнього середовища перукарень.

Отож знайте, що: перед про­цедурами з кожним новим відвідувачем майстер повинен вимити руки з милом; пер­сонал повинен мати необхідну кількість інструментів для почергового їх знезаражування. Для проведення стерилізаційної обробки інструмен­тів у перукарні допускається використання стерилізаторів, працюючих за методом уль­трафіолетової, термічної, ультразвукової або комбінованої стерилізації, а також засобів, призначених для сте­риліза­ції; для дезінфекції при­мі­щень та інструментів дозволяється використання дезінфекційних засобів, які мають позитивний висновок дер­жавної санітарно-гігіє­ніч­ної експертизи. Інструменти повинні зберігатись у спеці-ально відведеному місці для інструментарію біля робочого місця або в особистій шафі майстра. Перукарня повинна мати запас білизни в кількості, достатній для забезпечення безперебійної роботи та індивідуального використання з урахуванням узгодженої з територіальною СЕС проектної потужності перукарні та потоку клієнтів. Дозволяється використання одноразових вафельних, махрових та ін­ших видів рушників для індивідуального застосування. Під час обслуговування клієнт повинен бути вкритий чистим пеньюаром, допускається використання одноразових пеньюарів.

Загальний рівень шуму в приміщеннях перукарні не повинен перевищувати 60 ДБА. Шум від роботи вентиляційних установок не вище 55 ДВА.

Усі працівники повинні перед прийняттям на роботу і в подальшому пройти медичний огляд, результати чо­го заносять в особові медичні книжки, що зберігаються в адміністрації перукарні.

Якщо ви зауважили порушення в обслуговуванні, не соромтесь звернути на це увагу. Таким чином ви захистите себе від захворювання чи неякісного або неналежного обслуговування. Відповідальним за виконання санітарних правил при обслуговуванні клієнтів у перукарні є адміністратор або її власник.

Спеціалісти районної СЕС протягом 8 міс. ц. р. перевірили всі перукарні із застосуванням лабораторно-інструментальних методів дослідження. За виявлені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 4 особи (перукарня «Еліт» м. Надвірна – не пройшли медогляди в повному об’ємі перукарі; у перукарнях смт. Ланчин СПД Яремин М. І. «Гламур» смт. Делятин, «Есміральда» м. Надвірна перукарі не володіють мінімумом санітарних знань).

Слід відзначити роботу з надання перукарських послуг у сфері дотримання вимог санітарно-гігієнічного законодавства у перукарнях м. Надвірна: «Кураж» (СПД Петрішак О. Б.), «Дольче Віта» (СПД Дяків Н.), «Каприз» (СПД Дунець Т.).

Мирослава ШОВГЕНЮК,

помічник лікаря-гігієніста відділення комунальної гігієни райсанепідемстанції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!