Газета по-надвірнянськи
 

Якщо ви повернулись на Батьківщину

18 жовтня 2011, 15:12 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 625 переглядів

Багато громадян на­шої держави, яким доводилося залишати батьківщину, жити у чужій для них країні та з різних причин перейти за кордоном у статус нелегального мігранта, або особи, якій відмовлено у наданні притулку чи статусу біженця, ставали учасниками процедури добровіль­но­го повернення чи  реадмісії.

Реадмісія – це взаєм­ні зобов’язання держав, закріплені у міжнародних угодах, прийняти назад власних громадян, а також громадян третіх країн та осіб без громадянства, котрі незаконно прибули на територію однієї з Договірних Сторін, або прибувши законно, втратили під­стави для перебування.

Україна підписала 17 угод про реадмісію з такими країнами: Литвою, Молдовою, Латвією, Узбекистаном, Туркме­ністаном, Болгарією, Швейцарією, Грузією, Ту­­реччиною, Росією, Да­нією, Європейським Союзом, В’єтнамом, Норвегією.

В Україні неурядові організації реалізовують кілька програм надання допомоги громадянам України, повернутих в Україну в порядку реадмісії. Вони пропонують надання: пос­луг зі сприяння у працевлаштуванні, отриманні доходу, пошуку навчальних курсів; інформації щодо прав та обов’язків, пов’язаних із правовим та цивільним станом; тимчасової, невідкладної гуманітарної допомоги шляхом страхування з надання медичної та психологічної допомоги, надання житла, готівки для харчування та особистих потреб, юридичної допомоги.

За консультацією звертайтеся за тел. (044) 256-17-88.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!