Сільські і селищні голови на чолі з головою районної ради Василем Поповичем, відповідальними працівниками виконавчого апарату районної ради і РДА стали учасниками виїзного семінару з питань обміну досвідом роботи щодо соціально-економічного розвитку територій населених пунктів у Галицькому районі. Цей семінар став своєрідною відповіддю-візитом на аналогічний семінар-візит делегації керівників органів місцевого самоврядування Галицького району у Надвірнянщину.
Хвилюючим став момент зустрічі надвірнянської делегації на площі біля пам`ятника Данилові Галицькому, де надвірнянців зустрічали історичні персонажі – князь Данило Галицький зі своїми історичним побратимами, коли голові районної ради Василеві Поповичу вручили символічний отчий світильник як спадкоємність поколінь і свідчення непохитної віри і любові до рідного краю.
Князь Данило Галицький вірить, що державність України – на віки
У Дубовецькій сільській раді, в якій головує Богдан Коржак, наші краяни ознайомились з діяльністю органу місцевого самоврядування, клубом, музеєм села. А у школі І-ІІІ ст., колектив якої очолює Василь Ковальчук, і в якій навчаються 220 учнів і працює навчально-прогулянкова група з двох десятків вихованців, мали нагоду відчути насолоду від змістовної учнівської концертної програми. У цій школі є досвід функціонування очисних споруд, оновленого водопроводу і гарячого водопостачання та енергозберігання. При школі є своя пасіка, у шкільній їдальні виконано євроремонт. До послуг учнів спортмайданчик зі штучним покриттям, шкільна капличка і, навіть, відеокамера. Затишно почувають себе малята у дитсадку «Дубочок».
Відвідали надвірнянці також і природні багатства Галицького краю, зокрема, у Галицькому національному природному парку. Тут ознайомились із флорою та фауною, які населяють Галицький край, оригінальними, навіть, мистецькими панорамами-діорамами з чудовими куточками природи, представниками вимерлих птахів, плазунів, диких звірів та їх нащадків, котрими повняться нинішні ставки, ліси, поля. Тут живе, навіть, лисиця Аліса, котрій допомагають набратися сил після поранення і про котру в цьому році розповіли чи не всі засоби інформації світу.
У повстанській криївці у с. Дубівці
Побували наші земляки у національному заповіднику «Давній Галич». Тут у церкві Успіння Богородиці, яка є історичною пам`яткою ХVІ ст., її отець-настоятель Ярослав Жолоб відправив для гостей молебень «Під Твою милість прибігаємо» і подарував пам`ятні іконки-образки Чудотворної ікони Матері Божої з Крилоса. До речі, цю ікону подарували галичани надвірнянцям під час свого візиту до нас, і вона зараз прикрашає інтер`єр залу засідань районної ради. Отець Ярослав (а його однокурсником по духовній семінарії є Назавизівський сільський голова Володимир Гаврилюк) з болем у серці і, водночас, душевним піднесенням звертався до учасників делегації зі словами про потребу непохитно стояти на сторожі українських національних завоювань, чесно і справедливо працювати для України і розбудовувати її державні основи, жертвуючи свої знання, працю і викорінювати з себе раба, та не уподібнюватись до сумнозвісних яничарів.
У сільській раді Крилоса, де вдруге головує Марія Духович, сільські голови і секретарі дещо насторожено сприйняли її інформацію про те, що річна дотація для сільської ради з райбюджету сягає… 6 тис. грн. У клубі проймали душу пісні сільського вокального гурту, зокрема, дума про Настю Чагрівну, а також сценки із побуту різних кутків села. Нас запрошували і на прощу у Крилос з участю Глави УГКЦ Святослава Шевчука, яка відбудеться у липні наступного року.
Духовне слово отця Ярослава Жолоба
Село Бринь, де 26 років головує Марія Богусевич, притягало до себе старовинною церквою (приблизно із 1700 року), в якій є п`ятирядний іконостас, старою липою, яка оживає, і в якій нещодавно з`явився лик Богоматері, та місцем з лікувальною водою. І хоча у Брині десь сім сотень жителів і сотня школярів, це село і його люди стараються, щоб про їхнє щире серце знали якнайбільше у нашому краї і в Україні.
У сусідньому селі Сапогів ознайомилися з сучасною міні-пекарнею, де працює італійське обладнання і хлібну продукцію якої знають не лише в Галицькому районі, але й в обласному центрі.
Село Бринь: липа із ликом Богородиці
У Бурштині його міський голова П. Курляк ознайомив з організаційною роботою міської ради та бюджетних установ, поділився інформацією про вирішення проблеми з переробки та утилізації сміття. Відвідали наші земляки і басейн Бурштинської ТЕС, і тутешній музей національно-визвольної боротьби, де провів екскурсію голова Братства вояків ОУН-УПА Галицького району Микола Яцків. Ознайомились також з організаційною роботою Більшівцівської селищної ради, яку очолює В. Саноцький, а також зі співочим гуртом районного будинку культури. І саме тому голова районної ради Василь Попович вважає, що треба і надалі дружити нам районами. Керівники органів місцевого самоврядування мають що запозичити один у другого. Так само є досвід у педагогічних колективах. А якщо йдеться про обмін культурно-мистецькими колективами, то тут дуже широкий діапазон співпраці. Варто практикувати взаємовигідні поїздки щодо обміну досвідом нашим освітянам і підприємцям. На думку голови районної ради, такі зустрічі мають стати традиційними, бо від них і діяльність органів місцевого самоврядування, і розвиток господарки мають лише отримувати позитивні імпульси. А що стосується міжнародної співпраці, то Василь Попович запропонував своєму галицькому колезі голові районної ради Петрові Стрембіцькому співпрацювати з одним із польських повітів.
У пекарні с. Сапогів
Цуцилівський сільський голова Микола Дутчак залишився вдячним галицькій землі, яка, на його думку, є серцем України. Його вразили порядок, умови навчання і виховання у навчальних та дошкільних закладах, до глибини зворушила промова Крилоського отця Ярослава Жолоба. А ось Переріслянський сільський голова Василь Непеляк вважає, що під час свого звіту за перший рік роботи сільським головою варто закцентувати увагу на оновленому підході до вирішення ряду питань у селі під кутом зору відвідин колег з Галицького району. Зокрема, це стосується організації роботи секретаря сільської ради, функціонування дитсадка, оживлення роботи художньої самодіяльності. І до всіх справ треба якнайширше і якнайбільше залучати громаду. А ще приємно, що тут зустрів після майже трьох десятків літ однокурсника по культосвітньому училищу Ярослава Поташника, який є відомим краєзнавцем, шанувальником і фахівцем мистецтва, а працює журналістом місцевої газети «Галицьке слово».
Кожна поїздка і кожна щира розмова з колегами по роботі таїть у собі цінність ще не пізнаного досвіду. І в цьому, мабуть, і є таїна від задоволення людською працею, а тим паче, коли ця праця має державницький характер. І це, на наш погляд, відчули, і в цьому переконалися наші краяни, побувавши у Галицькому краї.
Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»
(текст і світлини)