Газета по-надвірнянськи
 

Край, який живить водою і духом

4 листопада 2011, 12:35 | Рубрика: Влада, Економіка, Здоров`я, Новини Версія для друку Версія для друку 1,191 переглядів

Трускавець як український Давос

Два жовтневі дні, 14-го і 15-го, привернули увагу громадськості (і владної, і підприємницької, і журналістської) до львівського Трускавця як до міста проведення ХІ Міжнародного економічного форуму «Економічна інтеграція – національні пріоритети». Конкретніше – конференц-зал «Сенатор» готелю «Ріксос Прикарпаття» зібрав у ці дні 650 учасників із 22 країн.

Про солідний рівень Форуму засвідчила участь у ньому віце-прем`єр-міністра Сергія Тігіпка, Голови Держагентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва, представників 12-ти облдержадміністрацій (Івано-Франківщину представляв перший заступник голови ОДА Василь Плав`юк), а також 260 ділових людей, переважно керівників з різноманітних сфер підприємництва – машинобудування, енергетики, будівництва, банків, бізнес-асоціацій, туристичних фірм тощо.

Журналістська  солідарність цінна «Джерелам Трускавця» і всім колегам-учасникам Форуму

Трускавець, як і польська Криниця і швейцарський Давос, уже зарекомендував себе як зацікавлене місто зі своєю владою, підприємцями і всією громадою, як і загалом Львівщина, у припливі іноземних інвестицій для розвитку Галичини і Карпатського краю. Зокрема, зараз у рамках підготовки до чемпіонату Євро-2012 заплановано звести в області п`ять спеціалізованих спортивних об`єктів. Є також багатообіцяючий ринок збуту товарів і послуг, є земля, дешевша у малих містах, а також дешевша робоча сила, що для інвестора немаловажно. Форум заодно послужив у черговий раз покращенню іміджу України і Галичини у світі. Про це говорив голова Львівської облдержадмі­ністрації Михайло Цимбалюк (до речі, уродженець с. Пасічної нашого району). Щоправда, цими днями він подав у відставку з посади.

За словами Сергія Тігіпка, чим більше інвестицій – тим потужніший внутрішній ринок і тим легше минають кризи. Однак, треба вміти зацікавити своєю інвестиційною привабливістю іноземних партнерів і створювати для них відповідні сприятливі умови. Віце-прем`єр-міністр зазначив, що готують проекти нового законодавства про банкрутство, аналогічне, як у Грузії. Відтепер для усіх обласних і районних держадміністрацій показник наявності нових інвестиційних проектів і новостворених робочих місць стане основним показником їхньої діяльності. Навів прик­лад, як у російській Калузі тамтешній губернатор дає номер свого телефона людям, аби оживити господарську «жилку» з низин. Щоб подолати корупцію на різних рівнях економіки, а також щодо створення взаємоприйнятних умов діяльності, Сергій Тігіпко пообіцяв дальший відвертий діалог влади із підприємцями у напрямку дерегуляції чинних актів і водночас жорсткий контроль за дотриманням законності. За інформацією виконавчого директора з програм міжнародного співробітництва Конференційної ради Канади Пола Дарбі, зараз проблема не у фінансовій кризі, а в неможливості світових олігархів (транснаціональних корпорацій) і політиків дійти згоди. Бо, фактично, як мовиться, на руках у приватних компаніях є надлишок грошової готівки. Лише існують величезні ризики вкладати їх у ті чи інші проекти, у т. ч. і в інвестиційні, бо можуть швидко «прогоріти». Продовжується тенденція подорожчання продуктів харчування та енергоносіїв. Якщо донедавна 70 відсотків світового багатства припадало на відомі багаті країни, то тепер – лише половина, а це свідчить, що розвиваються т. зв. середні і малі країни. Зараз історія виявилась не дуже доброю до Євросоюзу (проблеми з Грецією). А ось Китай уник економічної кризи і рівень його ВВП подвоївся і дуже шалено розвивається внутрішній ринок.

 Тут дарують дітям надію

У рамках програми Форуму за сприяння Трускавецького міського голови Руслана Козира та редакції газети «Джерела Трускавця» (в. о. головного редактора Любомир Поливка) група журналістів всеукраїнських та місцевих ЗМІ (останні з них представляли керівники видань – Новотроїцької районної газети «Трудова слава» із Херсонщини, секретар НСЖУ Валерій Горобець і «Народна Воля» з Надвірної – автор цих рядків) відвідала міжнародну клініку відновного лікування, яку очолює Герой України професор, доктор медичних наук Володимир Козявкін. У цій клініці застосовують високоефективну технологію лікування пацієнтів із дитячим церебральним паралічем, остеохондрозом та наслідками травм і органічного ураження нервової системи. Майже 40 тисяч пацієнтів із 64 країн пройшли тут курс реабілітації за цією системою. Під час відвідин лікарняних палат ми зустрілися з матерями Галиною Дзерою з Івано-Франківська та Любою Матковською з Долини, дочок яких Марію та Емілію тут лікують. Протягом року лікувальний курс тут проходять майже 3,5 тисячі дітей. Як пояснив нам заступник головного лікаря Володимир Лисович, передумовою чи причиною дитячого церебрального паралічу можуть бути майже чотири сотні чинників пошкодження головного мозку як під час так і після родового періоду віком до двох років. Тут впливають і екологія, і неякісне харчування, і стресові ситуації та інші негаразди.

Інша установа – діагностичний СПА-центр «Мед-Палас» на сучасному рівні пропонує медичні та оздоровчі послуги водолікування, а також консультації лікарів – урологів, терапевтів, кардіологів, травматологів, гінекологів, невропатологів, ендокринолога, офтальмолога, проктолога та інших.

 Молодий мер – велика надія Трускавця

На прес-конференції на тему «Трускавець: нові можливості, інвестиційна привабливість» з міським головою Трускавця Русланом Козиром йшлося про те, що зараз Трускавець є круглорічним курортом і готовий оздоровити усі категорії населення. У майже 70 оздоровчих закладах є сучасне новітнє медичне обладнання, котрого не мають і, навіть, київські клініки. Тутешні фахівці дбають, щоби рівень послуг відповідав міжнародному рівню. Сприяє цьому і той фактор, що місцева вода «Нафтуся» за своїми мінералогічними властивостями не має поки що рівних. Зараз у міській владі працює новостворене управління розвитку курорту. На ХІ міжнародному економічному форумі міська рада представила чотири інвестиційні проекти як міста-курорту. Вони, зокрема, передбачають спорудження відпочинкового аква-парку, спортивного стадіону на 2500 місць з інфраструктурою, створення центру іноваційної медицини, будівництво спортивно-розважального центру, а також реконструкцію курортного парку. Лише у цьому році на ремонт доріг міська влада використала 17,5 млн. грн. На думку міського голови (до речі, молодого за віком і перспективного), треба брати курс на українські кадри і тоді матимемо європейського світового фахівця українського походження у галузі курорту.

Трускавецький міський голова Руслан Козир (другий праворуч) зі своїми заступниками та модератор прес-конференції Тетяна Татомир

Журналісти щиро вдячні професорові докторові  меднаук Степанові Івасівку, директорові Трускавецького інформаційно-курортного центру Світлані Лутчин, професорові докторові педнаук Євгенові Кулику, науковому співробітникові Музею історії міста Галині Коваль, підприємцю Сергієві Розорі, краєзнавцю Миколі Іванику, а також найсердечніше подружжю – Любомирові Поливку і Тетяні Татомир (як колишньому редакторові «Джерел Трускавця», а нині начальникові відділу культури міськвиконкому) за грунтовні розповіді про місто-курорт і воду «Нафтусю», за ту увагу, турботи і сприяння, які вони виявили нам під час перебування у Трускавці.

Надвірна-Трускавець-Надвірна.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!