Газета по-надвірнянськи
 

Покликані служити людям

4 листопада 2011, 12:29 | Рубрика: Влада, Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 882 переглядів

Міні-розповіді з нагоди професійного свята працівників соціальної сфери

Андрій Креховецький, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА:

– 16 жовтня 1944 р. створено відділ соціального забезпечення у складі 4 спеціалістів. Сьогодні в управлінні праці та соціального захисту населення трудиться 63 працівники, у т. ч. 61 державний службовець. За станом на 1 жовтня 2011 р. в управлінні перебувають на обліку 15981 одержувач соціальних допомог (22 види допомог) та 29843 осіб, які мають право на пільги (65 видів пільг).

У порівнянні з попередніми роками розміри допомог збільшилися. Протягом 2011 р. розміри допомог збільшували чотири рази – із січня, квітня, жовтня, а також заплановано із грудня. Видатки на фінансування всіх соціальних виплат на 1 жовтня 2011-го склали 102, 9 млн. грн., що на 16,06 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року.

Уряд не тільки збільшив розміри допомог, а й запровадив нову спрощену систему надання житлових субсидій. За рахунок коштів Державного бюджету реалізують низку програм соціального захисту інвалідів: забезпечення технічними засобами реабілітації, протезно-ортопедичними виробами і спецавтотранспортом, санаторно-курортне оздоровлення та ін. Ще одним із важливих питань у сфері соціального захисту є дотримання чинного законо­давства з оплати праці, детінізації зайнятості краян, легалізація заробітної плати.

Роман Огерук, директор Надвірнянського територіального центру соціального обслуговування:

– Надвірнянський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) створений у 1993 р. з метою здійс­нення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.

Сьогодні соціальні робітники обслуговують 380 одиноких непрацездатних громадян, з них – 57 – у м. Надвірна та 323 – у 17 селах району. Соціальні робітники надають близько 40 видів послуг у кожному конкретному випадку згідно із договорами.

Цьогоріч 4209 малозабезпеченим громадянам, інвалідам та пенсіонерам району надано різних видів допомогу на загальну суму 607552 грн.

Щорічно Надвірнянський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проводить благодійні акції, зустрічі з ветеранами війни і праці, інвалідами. З нагоди відзначення в районі Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана організовує святковий благодійний обід для 250 громадян похилого віку та ветеранів району.

Ігор Пацак, начальник управління Пенсійного фонду у Надвірнянському районі:

– Управління Пенсійного фонду в Надвірнянському районі створено в березні 1991 року. У липні 1994-го створено Над­вірнянський відділ Пенсійного фонду, в якому працювало 22 чол. Нині у нас 52 працівники.

1998-2002 роки – створено систему персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб, яка відіграє вирішальну роль у проведенні пенсійної реформи.

Із 1 липня 2002 р. Пенсійний фонд отримав функції з призначення та виплати пенсій від органів соціального захисту населення.

Основне завдання фонду – участь у формуванні й реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування; збір, облік та акумулювання коштів; призначення (перерахунок) пенсій і забезпечення своєчасного та в повному обсязі фінансування та виплати пенсій.

Нині у районі отримують пенсію близько 27 тис. пенсіонерів.

Середній розмір пенсій зріс із 1094,73 грн. (за станом на 1 січня ц. р.) до 1138,91 грн. (за станом на 1 вересня ц. р.).

З початку року зростав рівень мінімальної пенсії з 750 грн. на 1 січня до 784 грн. на 1 жовтня 2011 р.

Олександра Стефанюк, начальник районного центру зайнятості населення:

– Служба зайнятості населення заснована 1990 року з метою запобігання безробіттю та створенню нових робочих місць.

Важливим напрямом у діяльності ЦЗ є створення нових робочих місць шляхом надання дотацій роботодавцям для працевлаштування безробітних, у звітному періоді ЦЗ надано 135 дотацій.

Протягом 2011 року у 15 школах району встановлено профорієнтаційні термінали, які оснащені різноманітною пізнавально-мотиваційною та розважально-ігровою інформацією, яка дозволяє здійснити правильний вибір майбутньої професії молодому поколінню, адже молодь – майбутнє держави і запорука її процвітання.

Протягом 9 місяців ц. р. нашим центром зайнятості працевлаштовано 1392 особи, що на 150 чоловік більше, ніж за звітний період 2010 р., направлено на оплачувані громадські роботи 755 осіб, на професійне навчання – 464 особи (на 100 осіб більше, ніж у 2010 році), працевлаштовано в рахунок 5% квоти – 160 чоловік, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, у т. ч. 13 чоловік на заброньовані робочі місця.

Ганна Гутин, начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Надвірнянського району:

– Фонд розпочав роботу з 1 квітня 2001 р. У відділенні виконавчої дирекції Фонду на обліку – 2160 страхувальників; обслуговуємо 249 потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, 30 – утриманців загиблих на виробництві.

Відділення Фонду проводить виплати із відшкодування шкоди потерпілим та членам їх сімей, забезпечує потерпілих та інвалідів трудового каліцтва автомобілями, необхідними лікарськими засобами, виробами медичного призначення, путівками на санаторно-курортне лікування, протезами, ортопедичними виробами, спеціальними засобами пересування, а також відшкодовує необхідні догляди, бензин і транспортне обслуговування.

Здійснюємо заходи, спрямовані на запобігання та профілактику нещасних випадків, адже саме Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань супроводжує потерпілих упродовж їхнього життя, так як виплати проводять системно, щомісячно.

Марія Сметанюк, начальник служби у справах дітей РДА:

– Служба у справах дітей РДА утворена у жовтні 2007 р. і є структурним підрозділом райдержадміністрації. Основним завданням служби є реалізація на території району державної політики з питань соціального захисту дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей, які залишилися без батьківського піклування.

За заявами громадян, дітей або з власної ініціативи, у разі наявності правових підстав, порушує перед органами внутрішніх справ, суду та прокуратури питання про притягнення до відповідальності осіб, які порушують права, свободи та інші законні інтереси дітей, згідно із законодавством України.

Готує та подає позови й заяви до районного суду з питань: позбавлення батьків, які не виконують своїх обов’язків, батьківських прав у відношенні дітей; стягнення аліментів на утримання дітей за батьків, які позбавлені батьківських прав; визнання безвісно відсутніми або померлими батьків дітей, які залишилися без батьківського піклування; поновлення батьківських прав; усиновлення дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування; скасування усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Тетяна Николайчук, директор районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності:

– 1 жовтня 2001 р. у районі створено Надвірнянську районну виконавчу дирекцію Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Штат дирекції налічує 7 осіб.

Основними завданнями є своєчасне надання матеріального забезпечення працюючим особам Надвірнянського району та м. Яремче, зокрема: оплата листків непрацездатності, оплата допомоги по вагітності і пологах, допомоги на поховання, надання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення дітей, забезпечення новорічними подарунками.

За 2010 р. виплачено усіх видів допомог за кошти фонду на 10 млн. 185 тис. грн. Видано застрахованим особам 302 санаторно-курортні путівки на 1млн. 378 тис. грн. Оздоровлено 169 дітей у дитячих таборах, на що використано 337 тис. грн. Видано 9656 дитячих новорічних подарунків на 188 тис. грн.

За 9 місяців 2011 р. на виплату допомог використано 6 млн. 535 тис. грн. Видано 43 путівки на 204,5 тис. грн. Оздоровлено 314 дітей на 215 тис. грн.

Тарас Рудяк, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

– Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створений у 1994 р. Одним з основних напрямків роботи центру є соціальна підтримка сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. За період із 2009 по 2011 роки здійснено соціальне інспектування 885 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, із них 320 сімей внесено до банку даних.

Даній категорії сімей систематично надають гуманітарну допомогу до Новорічних, Різдвяних та Великодніх свят. Щорічно до початку навчального року триває акція «Урок». Так, у 2011-му 30 дітей забезпечено учнівськими формами та необхідним шкільним приладдям. Дітей залучаємо до різноманітних заходів, що проводить РЦСССДМ. Діти із сімей пільгових категорій оздоровлюються у літніх таборах.

З метою профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі при РЦСССДМ діє мобільний консультативний пункт соціальної роботи, у рамках діяльності якого із 2009 по 2011 роки здійснено 417 виїздів, в яких охоплено 5300 осіб. До знаменних дат проведено 45 акцій (до Всесвітнього дня непаління, до Міжнародного Дня пам’яті померлих від СНІДу, до Міжнародного Дня боротьби зі СНІДом та ін.).

Важливим напрямком є робота щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомні сім’ї. Сьогодні під соціальним супроводженням центру перебувають 5 прийомних сімей, в яких виховують 7 дітей.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!