Газета по-надвірнянськи
 

РДА: акцент на туризм

28 листопада 2011, 12:50 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 826 переглядів

Голова РДА Володимир Калічко та його заступник Степан Іроденко взяли участь у колегії при голові облдерж­адміністрації, на якій одним із основних питань розглядали програму розвитку туризму в регіоні. За результатами колегії голова РДА Володимир Калічко 23 листопада ц. р. провів нараду з питань розвитку туризму в районі, на якій запропонував створити у районі екскурсійне бюро, яке б провадило свою роботу за багатьма напрямками. Серед них:

Маршрути музеями Надвірнянщини: йдеться про створення нових, відновлення недіючих, упорядкування діючих музеїв, кімнат-музеїв на території району. Ремонт музею М. Черемшини у смт. Делятин. Розробка даного маршруту дасть змогу глибше ознайомитися з історією та культурою краю.

Веломаршрути Надвір­нянщиною: їх розроблять для різновікових категорій жителів привабливими природними, цікавими культурними, історичними пам’ятками повз місця відпочинку та рекреаційні об’єкти.

Пішохідні маршрути: від­діл культури і туризму РДА уже розробив і розроблятиме надалі нові одноденні піші маршрути повз природні, культурні, історичні, археологічні пам’ятки.

Багатоденні пішохідні маршрути охоплюватимуть цікаві об’єкти району та проходитимуть через спеціально обладнані місця відпочинку.

Маршрут місцями, де жи­ли, працювали відомі люди: для цього необхідно зібрати максимум матеріалів про цих людей і, по можливості, від­творити такі місця. М. Черемшина, О. Кобилянська, М. Під­гірянка, Ю. Шкрумеляк, М. Де­м’янчук, М. Клапчук, С. Стецько і т. д. – потрібно зробити все, щоб увіковічнити їх пам’ять та передати нащадкам.

Маршрут природними пам’ятками району – такими об’єктами район дуже багатий. Необхідно упорядкувати під’їзди до них. Окультурити самі місця поблизу водоспадів, джерел, місць сходжень на гору. Встановити столики, лавочки, сходи, перила та ін.

Маршрут археологічними пам’ятками: Пнівський замок, залишки замку в м. Надвірна, гора Городище, доісторичні стоянки первісних людей, давньоруські святилища, залишки оборонних споруд – можуть привернути увагу туристів.

Маршрут місцями історичних подій та визвольних змагань – Парк слави у с. Заріччя, криївки повстанців, славнозвісний бункер полковника «Грома», навіть, залишки окопів і бункерів Першої світової війни. Все це також може стати об’єктами дослідження та туризму в районі.

Маршрут пам’ятками архітектури – це і Будинок «Просвіти», «Червона школа» у смт. Ланчин, «електровня» у смт. Битків, – ось малий перелік об’єктів, які можуть мати туристичне значення.

Маршрут пам’ятками сакральної культури – старовинні церкви, дзвінниці, каплички, хрести – це все зараз функціонує, і тому необхідно скористатися можливістю ознайомити гостей нашого краю з унікальною духовною спадщиною наших предків.

Наш край багатий різного роду пам’ятками. Варто навчитися рекламувати їх, по­дбати про благоустрій та вміти «показати товар лицем».

Інф. РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!