Газета по-надвірнянськи
 

Щорічно внаслідок пожеж гинуть люди

28 листопада 2011, 12:11 | Рубрика: Влада, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 717 переглядів

У дим і попіл перетворюються цінності на мільярди гривень. Якщо виникла пожежа – рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і проваль. Знайте де знаходяться засоби пожежегасіння та вмійте ними користуватися.

Рятування потерпілих із будинків під час пожежі: накрийтеся мокрою ковдрою; відкривайте   обережно двері у задимлене приміщення, щоб уникнути  посилення пожежі від великого притоку свіжого повітря; у сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись; дихати через зволожену тканину; у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей; побачивши людину, на якій горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла, при необхідності, викличте медичну допомогу; якщо горить електричне обладнання або проводка, вимкніть рубильник, вимикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь.

Якщо пожежа застала у приміщенні: ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх відразу; якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі – не відчиняйте їх, дим та полум’я не дозволять вам вийти; розкрийте вікно, висуньтеся та кличте на допомогу, а якщо ви не в змозі відкрити вікно – розбийте віконне скло твердим предметом і зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду; якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов’язково зачиніть за собою всі двері); у висотному будинку не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі.

У всіх випадках, якщо ви в змозі, викличте пожежну команду (тел. 101).

Олег МАЗУР,

заступник начальника СДПЧ-16 Надвірнянського райвідділу УМНС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!