Газета по-надвірнянськи
 

Василь Чуднов: Уряд створив усі умови для того, щоб регіональна влада могла ефективно вирішувати проблеми своїх територій

4 листопада 2011, 12:36 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 754 переглядів

На сьогодні пріоритетним напрямом державної політики уряду є створення сприятливих умов для стабільного соціально-економічного розвитку територій, підвищення їх конкурентноспроможності та вирішення стратегічних регіональних завдань. Саме на досягнення цих результатів, на думку народного депутата, члена Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Василя Чуднова, і зорієнтований проект Державного бюджету на 2012 рік.

– Хочу відзначити, що Вік­тор Янукович завжди надавав особливої уваги проблемам регіонів, зокрема, формуванню і поповненню місцевих бюджетів. Саме під час його прем’єрства, а це 2006-2007 роки, частка місцевих бюджетів була максимально високою – досягала до 50% консолідованого загальнодержавного бюджету. Проте вже при уряді Ю.Тимошенко в 2008-2009 роках її розмір знизився до 30%. І тільки з 2010 року ця диспропорція частково почала усуватися,– відзначив нардеп. Парламентарій також наголосив, що центральна влада передає в регіони кожного разу все більшу частку зібраних у країні зборів і податків, стимулюючи цим самим модернізацію місцевої економіки. «Якщо попередники «тягнули ковдру» на себе, залишаючи місцеву владу на «голодному пайку», то тепер ця несправедливість ліквідована», – повідомив Василь Чуднов.

«Державна підтримка регіонів у 2012 році буде направлена на забезпечення сприятливих умов для економічного зростання. В цілому об’єм міжбюджетних трансфертів на місця виросте на 19,4 млрд. грн. (до 116,1 млрд. грн.), що на 20% більше, ніж у 2011 році. Цього вдалося досягти завдяки урядовим рішенням із розширення джерел надходжень до місцевих бюджетів. Завдяки цьому вже наступного року місцеві органи влади на реалізацію своїх повноважень отримають додатково 5,6 млрд. грн. Гроші підуть у т. ч. і на програми житлово-комунального господарства і соціально-економічного розвитку», – зазначив парламентар .

Василь Чуднов повідомив, що у проекті Держбюджету-2012 вперше передбачені субвенції місцевим бюджетам на такі заходи, як закупівля медикаментів для швидкої допомоги, медобладнання і медичний автотранспорт (1,3 млрд. грн.), будівництво і ремонт доріг комунальної власності (2,4 млрд. грн.). Інвестиційний ресурс для розвитку регіонів на 2012 рік збільшиться на 7,6 млрд. грн. і перевищить 18 млрд. грн. Це істотна надбавка, яка дозволить покращити умови життя людей у найвіддаленіших куточках країни, зокрема, у гірських районах.

Народний депутат припустив, що закон про Держбюджет буде ухвалений у середині листопада. «Отже, очільники регіонів отримають достатній запас часу для того, щоб до нового року якісно спланувати свої місцеві кошториси», – резюмував Василь Чуднов.

Прес-служба народного депутата України Василя Чуднова.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!