Газета по-надвірнянськи
 

Дев`ята сесія районної ради

5 грудня 2011, 17:21 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 1,042 переглядів

(Продовження). Початок у № 137-139 від 25 листопада ц. р.)

Депутатські запити, звернення

Депутати підтримали запит Михайла Іваночка (фракція ВО «Свобода»), адресований начальникові філії «Надвірнянський РЕМ» Дмитрові Буняку щодо невідкладного усунення невідповідності напруги (різко знижується у вечірній час) в електричних мережах жителів присілку Вишнівці (вул. Незалежності) Середньомайданської сільської ради та с. Гвізд (вул. Садова). У своєму другому запиті депутат порушив проблему розмітки пішохідного переходу біля УГКЦ у смт. Ланчин, оскільки поруч в адмінбудинку облаштували клас місцевої школи. Юрій Голіней (фракція політичної партії «Фронт Змін») звернувся до міської та районної влади з пропозицією вивчити можливість виділення іншого приміщення для української дискотеки як важливого культурного заходу, яку зараз проводять для молоді в будинку «Просвіта». На його думку, відремонтоване приміщення, де танцюють юнаки та дівчата Надвірної, втрачає привабливий вигляд. Депутати підтримали це звернення.

У депутатському зверненні Віри Нагорняк (фракція ВО «Батьківщина») відображено прохання жителів вул. Вагилевича, що у Надвірній, відремонтувати тамтешню дорогу. «Свободівці» у черговому запиті висловлюють категоричність про недопущення продажу центральної котельні. До депутатів цієї фракції звернулися також надвірнянці, котрі проживать на вулицях Кобринської та Руднєва. Після очищення русла потічка у цьому мікрорайоні ще і досі не завершили вивезення продуктів того очищення. Актуальну тему порушив у своєму запиті Іван Забронський із депутатської фракції «Фронт Змін». Вона стосується професійної діяльності працівників Надвірнянського управління з експлуатації газового господарства, до дій яких, про що свідчать звернення краян до цього депутата, виникає чимало запитань, зокрема, правомірність відключення газопостачання у зимовий період.

Прозвучали депутатські запити Галини Янчук – щодо ситуації з документами колишнього підприємства «Райпостач»; Ігоря Поварчука – про ремонт дороги Делятин-Яблунів у с. Білі Ослави; Ігоря Білогана – про відсутність пасажирського перевізника у Лісній Велесниці, транспортне обслуговування жителів с. Парище; Руслана Андрейчука – з приводу діяльності дозвільного центру РДА та надання приміщення для філії Музею історії Надвірнянщини; Тараса Стасишина – з метою термінової заміни електроопор в урочищі Мельники Каміннецької сільради.

Райбюджет: 9 місяців

Звітуючи про виконання районного бюджету за 9 місяців ц. р., начальник фінансового управління РДА Михайло Обідняк зазначив, що за цей період надходження до загального та спеціального фондів скарбниці району склали 265364,6 тис. грн.; міжбюджетні трансферти з Держбюджету – 232359,4 тис. грн. (дотація вирівнювання – 128430 тис. грн., додаткова дотація з Держбюджету місцевим бюджетам на забезпечення пальним станцій швидкої допомоги – 154 тис. грн., на забезпечення виплат, пов`язаних із підвищенням рівня оплати праці трудівників-бюджетників, 475,5 тис. грн. на поліпшення умов оплати праці медикам, котрі надають професійну допомогу хворим на заразну та активну форму сухот – 6,8 тис. грн., субвенції з Держбюджету та місцевих бюджетів – 103293,1 тис. грн. Надходження перевищення доходів над видатками з бюджетів м. Надвірної, сіл Пнів і Пасічна виконано на 81,2 відсотки і становить 1832,5 тис. грн.

У розрізі платежів загального та спеціального фондів виконання уточнених призначень не забезпечено з податку на доходи з фізичних осіб та оплаті за оренду приміщень, що знаходяться у комунальній власності. У районний бюджет не надійшло 532,1 тис. грн. вказаних платежів (відповідно 529,5 тис. грн. з податку на доходи фізичних осіб та 2,6 тис. грн. орендної плати).

Видатки загального та спеціального фондів районного бюджету проведено у сумі 263635,8 тис. грн., що складає 94 відсотки до призначень на 9 місяців. Основну питому вагу в їх загальному обсязі займають видатки на виплату зарплати, оплату за спожиті бюджетними установами теплоенергоносії та інші захищені статті бюджету – 90,8 відсотка або 235699,6 тис. грн.

Зміни до районного бюджету

У рішенні про внесення змін до рішення районної ради від 6 січня ц. р. № 51-3/2011 «Про районний бюджет на 2011 рік» враховані всі суттєві пропозиції постійних депутатських комісій з питань: бюджету, фінансів, податків та інвестицій; освіти, культури, ЗМІ, молодіжної політики, туризму та спорту, а також президії районної ради.

Крім цього, рішенням сесії в доходах і видатках спеціального фонду райбюджету вирішено врахувати субвенцію спецфонду обласного бюджету в сумі 99,6 тис. грн. для: Битківської селищної ради на виконання проекту Конкурсу «Розвиток спорту – запорука зростання здорової і сильної нації (50 тис. грн.); Ланчинської селищної ради на покращення побутових умов у Ланчинській ЗОШ І-ІІІ ст. (49,6 тис. грн.). У доходах і видатках спецфонду райбюджету – 1711,8 тис. грн. обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на: завершення будівництва автодороги на території дендропарку загальнодержавного значення «Високогірний» (900,000 тис. грн.); на придбання посадкового матеріалу для озеленення населених пунктів району (12,775 тис. грн.); на укріплення берегів річки Бухтівець у с. Пасічна біля будівлі Пасічнянської ЗОШ І-ІІ ст. (299 тис. грн.); на придбання машини для переробки побутових відходів у Надвірній (500 тис. грн.). Згідно з цим же рішенням перерозподілили видатки по головних розпорядниках коштів тощо.

Ці питання також у центрі уваги

З інформацією про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 9 цьогорічних місяців виступив заступник голови РДА Степан Іроденко. Перебіг реалізації Програми систематично висвітлює на своїх шпальтах часопис «Народна Воля». Лише зазначимо, що поряд із чималими здобутками, які забезпечили нашому районові рейтингове третє місце серед міст і районі Прикарпаття, існує блок складних проблемних завдань, над якими нині плідно трудяться виконавча та представницька гілки влади в районі.

* * *

На сесії вирішено призначити стипендію районної ради ім. Володимира Луціва з 1 вересня ц. р. двом студентам Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Сергієві Бондаренку та Володимирові Косміраку, а також першокурсникам Київського національного університету ім. Т. Шевченка Іванові Здомському з Чорного Потоку та Івано-Франківського національного медичного університету Наталії Андрусяк із Гвозда.

* * *

Депутати обговорили хід виконання їхніх запитів за координацією керуючого справами, заступника голови районної ради Ігоря Писклинця. Майже чотири десятки запитів депутатів райради й досі залишаються на контролі, оскільки на їх виконання потрібні немалі кошти. Районні обранці висловлювали подив з приводу формального, на їх переконання, підходу виконавців, зокрема, РДА, запитів до розв`язання проблем, порушених у цих документах.

* * *

Вагомий спектр питань депутати обговорили за інформаціями голови Фонду комунального майна району Івана Коцька. Зокрема, вирішено передати на технічне обслуговування КП «Теплокомуненерго» районної ради локальні газові котельні адмінбудинків райради, архіву, прокуратури і районної архітектури. Окремим рішенням надано згоду на продовження договорів оренди приміщень, що відносяться до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району, зобов`язавши Фонд комунального майна району і районні установи укласти додаткові угоди до орендних договорів на всі ці приміщення.

* * *

Питання про затвердження тарифу на теплову енергію від КП «Теплокомуненерго» районної ради викликало тривалий дискусійний розгляд. У напруженій фінансовій ситуації цілком закономірно він видається високим, на що, зокрема, звернув увагу директорові цього КП Вікторові Ягишу і переконував депутатів їх колега, начальник відділу освтіи РДА Михайло Винник. Тож, на сесії вирішено провести аудит тарифу, з висновками про що ознайомитися на наступному засіданні.

* * *

Програму навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів у районі до 2015 року депутатському корпусові представив начальник управління економіки РДА Василь Уніят. Програма включає в себе пріоритетні природоохоронні заходи, зокрема, у сфері охорони та раціонального використання земель, атмосферного повітря, водних, рослинних, лісових ресурсів і тваринного світу, раціонального використання і зберігання відходів побутових і виробничих, збереження природо-заповідного фонду, формування екологічної мережі. Рішенням сесії програму затвердили, врахувавши відповідні пропозиції профільних депутатських комісій районної ради.

* * *

Згідно із внесеними змінами до рішення районної ради від 25 березня 2004 р. № 194-9/2004 «Про утворення районної професійної комісії з питань створення фермерських господарств» комісію очолив заступник голови РДА Володимир Гурей, його заступником і секретарем комісії стали відповідно депутат і голова постійної комісії райради з питань земельних відносин, екології та аграрної політики Іван Забронський і радник з питань організаційного забезпечення діяльності постійних комісій, депутатських фракцій і груп виконавчого апарату районної ради Степан Дричак. Члени комісії – депутати заступник начальника управління Держкомзему в районі Ольга Левицька і директор ДП «Делятинський лісгосп» Іван Симчич, головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку РДА Галина Борисевич і голова районної асоціації фермерів Володимир Чумбей.

* * *

Враховуючи прохання колективу приватного акціонерного товариства «Надвірнянська друкарня», зважаючи на ситуацію, що склалася в Україні внаслідок фінансової кризи, та з метою підтримки власного виробника, районна рада вирішила встановити з 1 січня по 31 грудня 2012 р. додатковий коефіцієнт 0,7 для розрахунку орендної плати цього ПрАТ за орендоване приміщення спільної власності громад сіл, селищ, міст району.

* * *

Обговорення звернення ХІІІ сесії Долинської міської ради, адресоване головам облради О. М. Сичу та Долинської райради В. Я. Луцькому, з приводу пропозиції спільного внесення до Центру законодавчих актів ініціатив проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» у частині реформування порядку та механізму внесення рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобувають в Україні, до бюджету всіх рівнів розділило депутатський корпус на дві частини. Одні рекомендували його підтримати, інші побачили у цьому документі некоректні висловлювання на адресу ПАТ «Укрнафта», яке, як вважають деякі депутати, суттєво фінансувало цьогоріч роботи з об`єктів соціально-культурного призначення Надвірнянщини. Останній аргумент, очевидно, переконав депутатів бути обережнішими у відношенні до такого гіганта. Тому вирішено звернення долинян прийняти до відома і до грудневої сесії підготувати власний варіант такого документу.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!