Газета по-надвірнянськи
 

Гайморит

23 грудня 2011, 12:15 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 789 переглядів

Серед ускладнень, якими загрожує нежить чи ГРВІ – гайморит. Ця небезпечна недуга може розвинутись на 7-20-ий день після перенесеної застуди, якщо хворий належно не лікувався. При цьому наявні скарги на головний біль, закладеність, виділення з носа, інколи субфебрильну температуру (37,2-38 градусів).

Діагноз встановлюють після огляду хворого отоларингологом та рентгенологічного обстеження. У  гайморових  пазухах  (це  біля  крил  носа)  виникає  запалення, катаральне або гнійне. При гнійному запаленні в пазухах назбирується гній і організм зазнає інтоксикації. Через такий гнійник є небезпека розвитку важких ускладнень: запальних процесів у судинах головного мозку, прориву гною в орбіту.

Щоб цього не виникало, лікар вирішує треба чи ні робити пункцію пазух. Це швидкий та ефективний спосіб усунення гною з порожнини. Під час пункції вводять ліки.

Якщо належно не лікувати, то є загроза розвитку менінгіту чи абсцесу мозку. Вигрівання гайморової пазухи при наявності в ній гною протипоказане. Лише після того, як зробили прокол та усунули гній, можна застосовувати теплові процедури, але тільки за рекомендацією лікаря.

Любов ЯКУБОВСЬКА,

лікар-отоларинголог центральної районної лікарні.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!