- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Гайморит

Posted By Модератор On 23.12.2011 @ 12:15 In Здоров`я | No Comments

Серед ускладнень, якими загрожує нежить чи ГРВІ – гайморит. Ця небезпечна недуга може розвинутись на 7-20-ий день після перенесеної застуди, якщо хворий належно не лікувався. При цьому наявні скарги на головний біль, закладеність, виділення з носа, інколи субфебрильну температуру (37,2-38 градусів).

Діагноз встановлюють після огляду хворого отоларингологом та рентгенологічного обстеження. У  гайморових  пазухах  (це  біля  крил  носа)  виникає  запалення, катаральне або гнійне. При гнійному запаленні в пазухах назбирується гній і організм зазнає інтоксикації. Через такий гнійник є небезпека розвитку важких ускладнень: запальних процесів у судинах головного мозку, прориву гною в орбіту.

Щоб цього не виникало, лікар вирішує треба чи ні робити пункцію пазух. Це швидкий та ефективний спосіб усунення гною з порожнини. Під час пункції вводять ліки.

Якщо належно не лікувати, то є загроза розвитку менінгіту чи абсцесу мозку. Вигрівання гайморової пазухи при наявності в ній гною протипоказане. Лише після того, як зробили прокол та усунули гній, можна застосовувати теплові процедури, але тільки за рекомендацією лікаря.

Любов ЯКУБОВСЬКА,

лікар-отоларинголог центральної районної лікарні.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2011/12/hajmoryt/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.