Газета по-надвірнянськи
 

Ланчинське «Сонечко» зійшло у Празі

9 грудня 2011, 15:08 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 770 переглядів

Цими днями минає 40 років від дня першої публікації на сторінках колишньої районної газети «Радянська Верховина» Василя Левицького з Білих Ослав, краєзнавця, наукового працівника Музею Марійки Підгірянки, нашого колеги, члена НСЖУ. Пропонуємо його розповідь про фестивальний успіх ланчинських юних танцюристів.

Нещодавно хореографічний колектив «Сонечко» Ланчинського центру дитячої та юнацької творчості, яким уже шостий рік керує Уляна Тимінська, брав участь у VІІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі дітей і молоді «Осіння казка» у Чеській Республіці.

А після танцю – можна і попозувати

До речі, Україну ще представляв і колектив «Мрія» із Харкова. Та за всю історію існування цього фестивалю по лінії Теплиц-Дрезден, Карлові Вари-Прага-Берлін наші земляки вперше презентували західний регіон України. Фестивальні команди усіх 15 держав прибули з великих міст, тому наша сільська команда змушена собі приписати статус міста Ланчина, як і свідчать нагородні документи. Можливо, майбутні покоління Ланчина мають шанс перетворити своє містечко над Прутом на місто.

Ланчинцям, які входили в третю вікову категорію, прийшлося добре попотіти у вирі танців конкурсної програми, яку оцінювало тільки журі серед розмаїття 70 номерів народних, класичних, теперішніх, естрадних, бальних жанрів. І ввечері того ж дня наші аматори ще кружляли «Гуцулку» і «Гопак» для глядачів у відомому лікувальному курорті суглобів того ж міста.

Та найбільше оплесків ланчинська «Гуцулка» отримала на гала-концерті в златій Празі, де здобула Кубок і Диплом за третє місце, а ще щирі слова подяки від Надзвичайного Посла України в Чехії.

Насамкінець, слова подяки й тим, хто допоміг ланчинському «Сонечку» у короткі осінні дні сходити у старій Європі і дарувати свої карпатські мистецькі промені златій Празі, – голові батьківського комітету Ланчинського центру дитячої та юнацької творчості Любові Кухарчук, його директорові Ярославі Недашківській, начальникові паспортного відділення Надвірнянського райвідділу УМВС Михайлові Рубінському за успішну розв`язку питань процедури самої поїздки, а також депутатові районої ради, начальникові відділу РДА Михайлові Виннику та депутатові обласної ради, очільникові Благодійного фонду Юрію Дерев`янку за придбання сценічних костюмів.

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,

член Національної спілки журналістів України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!