Газета по-надвірнянськи
 

Морально оздоровити суспільство

16 грудня 2011, 11:57 | Рубрика: Влада, Закон Версія для друку Версія для друку 697 переглядів

Перебуваючи цього тижня у Надвірній, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, член-кореспондент Національної академії правових наук України Василь Костицький прочитав лекцію курсантам Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату на тему «Дотримання Закону України «Про захист суспільної моралі», а також завітав на ТРК «Надвірна».

Василь Костицький розповів про роботу очолюваної ним національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. – У державі треба займатися державотворчою ідеологічною роботою. Не нав`язувати ідеологію якоїсь партії, а говорити про ідеологію українського державо­творення, – сказав він. – І в силу цієї роботи мені доводиться практично кожного місяця бувати з поїздками в різних областях України. І на сьогодні я завершую своє перебування на рідному Прикарпатті. Тут, в Івано-Франківську, відбулося засідання обласної Громадської колегії з питань захисту суспільної моралі, які зараз створені майже в кожній області. Тому в цих поїздках стараюся зустрічатися з людьми і говорити про те, що перспективи України пов`язані з моральним здоров`ям суспільства.

На лекції у ліцеї-інтернаті

Нацкомісія підписала з усіма провідними церквами України в особі Всеукраїнської Ради Церков меморандум про співпрацю. І це оправдало себе. Комісія має дуже вузьку функцію. Держава не може втручатися у поведінку людини, в приватне життя, сказати їй які дивитися фільми, передачі, які газети читати. Це – не наша справа. Наше завдання – за зверненням правоохоронних органів, народних депутатів, громадських організацій, СПД, пересічних громадян, домогосподарок, лікарів і вчених ми надаємо свої експертні висновки про те, чи інформаційна продукція (теле-, радіопередача, газетна стаття, реклама) посягає на суспільну мораль. Яким чином? Українське законодавство забороняє сіяти національну, релігійну ворожнечу, вести пропаганду війни, фашизму, неофашизму, поширювати порнографію, пропагувати алкоголізм, тютюнопаління, наркоманію, насильство, жорстокість. Якщо є образа людини за національною чи релігійною ознакою, або за віком, то нацкомісія втручається у таких випадках.

Василь Костицький зауважив, що комісія не може забороняти передачі. Навіть тоді, коли, приміром, цього дуже хотілося. Можемо тільки констатувати, що в передачі, яка звучала в такий-то день такого-то числа, о такій-то годині було допущене порушення Закону. Тобто, мова йде про те, що вже відбулося. Наперед ми не маємо права втручатися в редакційну політику ЗМІ. Це була б тоді дійсно цензура, – уточнив В. В. Костицький.

У комісію входять 39 відомих в Україні людей, серед яких два уродженці району (я і народний артист України Богдан Бенюк), продовжує Василь Костицький. За три роки нашої роботи на громадських засадах створені обласні комісії. Ці колегії не мають повноважень штрафувати, закривати телеканали, відбирати ліцензії в газет. Це – тільки місце для громадської розмови. Тобто, якщо хтось допустив порушення Закону, його можуть запросити на таке засідання і разом поговорити, як жити в нашому домі-державі, котра претендує на те, щоб називатися європейською. І в майбутньому, маю надію, що такі майданчики для громадської дискусії появляться і в райцентрах.

Вітаючи краян з прийдешніми святами, В. В. Костицький зазначив: – Хочеться ще раз нагадати про те, що Україна вижила в цьому світі, відновила свою державність завдяки тому, що наш народ, керуючись своїми традиціями, моральними засадами, зумів вистояти. Схильний вважати, що наше спілкування, наша дружба, взаємні відвідини в час свят це – та основа, на якій ми зможемо побудувати спільну злагоду і зберегти державу, перетворивши її у міцну і європейську.

Це починається з кожної Вашої і моєї родини. Давайте на ці свята ходити один до одного в гості, говорити про те, що нам заважає жити краще, як збудувати заможну державу і добробут для наших дітей. Хай Вам щастить!

З Новим роком! З Різдвом Христовим!

Наш кор.

Світлина Назарія ГРИДЖУКА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!