Газета по-надвірнянськи
 

Митрополія УГКЦ – подія століття

16 грудня 2011, 12:40 | Рубрика: Духовність, Свята, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,096 переглядів

У свято Апостола Андрія Первозванного у Катедральному Соборі Святого Воскресіння м. Івано-Франківська відбулися урочистості з нагоди проголошення Івано-Франківської митрополії УГКЦ та введення на митрополичий престол Івано-Франківського митрополита Володимира Війтишина. Відбулось це священне дійство під опікою Блаженнішого Верховного Архієпископа Києво-Галицької митрополії, Глави Української Греко-Католицької церкви Святослава Шевчука.

Усього у чині проголошення митрополії взяло участь 32 єпископи та понад півтисячі священиків, а також чимала кількість чернецтва, семінаристів та студентів Духовної Академії в Івано-Франківську та багатотисячна громада краян-парафіян. Зокрема, разом із Блаженнішим Святославом Архієрейську Божественну літургію відслужили члени Синоду єпископів УГКЦ з України та із-за кордону, а також апостольський нунцій в Україні архієпископ Томас Едвард Галліксон, представники Римо-Католицького єпископату та Білоруської Греко-Католицької церкви, а також представник від УГКЦ у Румунії, делегації священства Івано-Франківської та Коломийської єпархій УПЦ КП та Івано-Франківської єпархії УАПЦ.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та новопроголошений високопреосвященний архієпископ і митрополит івано-Франківський Володимир

Єпископ-помічник Київської архієпархії Владика Йосиф Мілян оголосив декрети єпископів Синоду УГКЦ та Глави УГКЦ Святослава про проголошення Митрополії в Івано-Франківську. До речі, ця Митрополія є найбільшою на Західній Україні, бо об`єднує дві області – Івано-Франківську і Чернівецьку та увійшли до неї дві єпархії Івано-Франківська та Коломийсько-Чернівецька.

Освячений горельєф Блаженного священномученика Григорія Хомишина на Катедральному соборі Святого Воскресіння в Івано-Франківську

У своїй проповіді Глава УГКЦ Святослав наголосив на великій відповідальності та обов`язкові новопроголошеного митрополита Володимира. Бо зараз Греко-Католицька церква зі своїм новообраним (молодим, перспективним, стратегічно мислячим, з дипломатичною гнучкістю і вмінням) Главою потребує оновлених підходів не лише до стратегії розвитку церкви як інституції, але й до кожної парафії і кожного парафіяна-християнина у тому сенсі, щоб його душа і серце направду належала, служила і залишалась відданою і покірною лише Богові. Готових рецептів нема. Подекуди у світі навіть ситуація політична, суспільна і господарська загострюється, не є винятком і Україна. Тому належить митрополитові, єпископові, деканові, священикові, дияконові і кожному християнинові мати у собі мужність залишатись вірним своїй предківській вірі і так жити й працювати, щоби не завдавати болю і гіркоти своїми гріхами Господеві.

Митрополит Володимир щиро дякував вищій церковній владі за виявлене йому довір`я, а найщиріше, здавалось, і найсердечніше висловлював найтепліші слова подяки своєму батькові і неньці, котрі першими благословили його на нелегкий і непростий шлях священства Греко-Католицької церкви у підпіллі.

Глава УГКЦ разом із митрополитом Володимиром освятили пам`ятний горельєф з ликом Великого Священномученика Григорія Хомишина (1867-1945) єпископа Івано-Франківського (Станиславівського у 1904-1945-му роках).

Кількатисячна громада вірних вітала главу УГКЦ Святослава  і митрополита Володимира

У святкових заходах взяли участь керівники обласної влади Михайло Вишиванюк та Олександр Сич, голови райдержадміністрацій і районних рад, міські голови, народні депутати України, депутати місцевих рад, представники влади Чернівецької області. Надвірнянщину представляли голова районної ради Василь Попович, перший заступник голови РДА Степан Іроденко, а від духовенства – декани УГКЦ із священиками.

Трембітар Микола Павук зі своїми колегами возвістив про початок Архієрейського Богослужіння з нагоди проголошення Митрополії. Другий праворуч – декан Яремчанський Богдан Іванюк

Проголошення Митрополії УГКЦ в Івано-Фран­ківську разом із новопроголошеними Митрополіями у Тернополі та Львові (а вже чотири Митрополії діють – одна в Україні, а три за кордоном – усього сім в УГКЦ) є вагомим кроком до створення і проголошення Патріархату, а значить до ширшої автономії церкви. Блаженніший Святослав не приховує, що має сильне бажання привести очолювану церкву до Патріархату. І цим самим виконати дві найважливіші настанови свого вчителя і наставника Архієпископа Любомира Гузара – утримати внутрішню єдність Церкви, яка присутня не лише в Україні, та зберегти здатність Церкви і бути Церквою. І нехай у цьому непростому, але такому віками бажаному і позначеному мучеництвом і жертовністю ієрархів УГКЦ та її вірних шляхові допомагає йому Господь.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля» (текст і світлини)

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!