Газета по-надвірнянськи
 

Навколо спорудження пам`ятника воїнам-афганцям у Надвірній

5 грудня 2011, 16:57 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 861 переглядів

Ми – проти

Ставлю собі запитання: кому ж ставити пам’ятники у Надвірній? Тим героям, котрі віддали своє життя за Незалежність України, письменникам, котрі марили і зі всіх сил несли в маси ідею вільної держави. Вони заслуговують на меморіальні комплекси і на те, щоб про них не забували нащадки.

Я проти того, щоб у центральній частині Надвірної стояв пам’ятник радянським солдатам, котрі з ганьбою втікали з Афганістану. У 1956-му вони розгулювали на танках у Будапешті, у 1968-му – у Празі. Люди вимагали свободи з «людським обличчям» та виходу із «Варшавського договору». Ці їхні виступи жорстоко придушила радянська система.

У 1979 р. ЦК Компартії СССР приймає рішення напасти на гордий Афганістан. Безглузда війна тривала 9 років. За цей час радянські війська вбили близько 1 млн. жителів. Бійці спецслужб захопили в полон голову правління Аміна та двох його синів, котрих згодом розстріляли. На рідні землі не повернулися близько 50 тисяч радянських вояків, скільки ж залишилися інвалідами.

Ми, патріоти вільної України, вважаємо, що у м. Надвірна, у центральній його частині – не місце пам’ятникові радянським солдатам, котрі воювали в Афганістані. Звертаємося до Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича, щоб включити це питання в порядок денний наступної сесії міської ради та переглянути його.

* * *

Від імені членів ГО «Рада старійшин с. Пнів» звертаюсь до депутатів Надвірнянської міської ради з проханням відмінити рішення попередньої сесії міської ради про встановлення пам`ятника радянським солдатам у центрі м. Надвірної на площі біля адмінбудинку районої влади.

Шановні депутати міської ради! Перегляньте сторінки історії та зробіть правильний висновок.

Ми звертаємось до жителів м. Надвірна і району вплинути на депутатів міської ради з метою відмінити рішення про побудову пам`ятника.

За дорученням членів ГО «Рада старійшин» с. Пнів

Михайло ПЛИТУС,

член громадської ради при Івано-Франківській ОДА.

Інформація щодо стану документації на спорудження пам’ятника воїнам-афганцям на майдані Шевченка у м. Надвірна

Рішенням від 26 травня 2005 р. № 568 Надвірнянській організації Української спілки ветеранів Афганістану надано дозвіл на збір матеріалів попереднього погодження місця розташування будівництва пам’ятника воїнам-афганцям на майдані Шевченка у Надвірній.

Зараз виготовлений проект землеустрою. Забудовники розробляють проектну документацію на спорудження пам’ятника, визначення вартості проектних і документальних робіт згідно з вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 р. № 338-VІ. Проектна документація на спорудження пам’ятника повинна розроблятися у 2 етапи. За відсутності проектної документації Надвірнянська міська рада не надавала дозволу на початок встановлення пам’ятника і тому припинено самочинні роботи зі спорудження пам’ятника.

Тарас УГРИНЧУК,

Надвірнянський міський архітектор.

Коментар районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану

Як поінформував голова районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Анатолій Бичковський, на сьогодні на майдані Шевченка у Надвірній залили фундамент під пам`ятник , котрий уже готовий і знаходиться на Львівській фабриці. Оплачено 50 відсотків коштів.

Увесь пакет необхідних документів на оренду земельної ділянки та встановлення пам`ятної споруди є в наявності у керівництва нашої райорганізації. А стосовно прихильників чи противників встановлення у центрі Надвірної пам`ятника краянам, котрі полягли в Афганістані, виконуючи свій інтернаціональний обов`язок, то це – особиста справа кожної людини, чия думка має право на існування, наголосив Анатолій Бичковський.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!