Газета по-надвірнянськи
 

Оструда випромінює українство

9 грудня 2011, 15:22 | Рубрика: Влада, Світ, Україна Версія для друку Версія для друку 923 переглядів

Делегація Надвірнянщини нещодавно повернулася з польського міста Оструда, де підписала Угоду про співпрацю між Надвірнянською районною радою і районною держадміністрацією та Острудським повітом і Повітовою радою у галузі розвитку місцевого самоврядування, підприємництва, торгівлі, кооперації, освіти, культури, медицини, туризму, охорони навколишнього середовища.

З нашої сторони Угоду підписали голова районної ради Василь Попович і голова РДА Володимир Калічко, а з польської сторони – староста Острудського повіту Володимир Бродюк (до речі, укра­їнець) і голова повітової ради Ванда Лашковська. У складі нашої делегації перебували заступник голови районної ради Іван Степник, заступник голови РДА Степан Іроденко, депутати районної ради Іван Микитюк, Іван Забронський, Ігор Поварчук, Іван Гурмак, Василь Мельник, головний архітектор району Михайло Янчук, головний лікар ЦРЛ Ярослав Ісопенко, а також депутат обласної ради Дмитро Неміш.

Під час підписання Угоди про співпрацю

До речі, Угоду підписували в історичному замку, в якому свого часу перебував майже місяць Наполеон. При підписанні документа про міжнародну співпрацю були присутні Мирослав Сич, якого при підтримці української громади повторно обрано депутатом Сейму, Генеральний консул України у Гданську, священнослужителі Римо-Католицької та Української Греко-Католицької церков. Одним із найважливіших пунктів Угоди є домовленість про підготовку до написання спільного проекту для вирішення місцевих проблем з використанням коштів Євросоюзу.

Протягом двох днів наші краяни (а поїздка відбувалася суто за кошти учасників делегації) знайомилися із Острудою – містом із 38-тисячним населенням Вармінсько-Мазурського воєводства, яке невпізнанно оновлюється у рамках підготовки до чемпіонату Євро-2012. Зокрема, відвідали тутешні п`ятизіркові готелі, унікальний стадіон, який уособлює цілісний спортивний комплекс з льодовою ареною, гіркою для скелелазіння. Чимало цінного і цікавого довідались члени нашої делегації під час відвідин місцевої лікарні. Тут і досвід впровадження страхової медицини, умови праці персоналу, фінансовий стан медицини, рівень і якість медобладнання тощо. Характерно, що староста повіту Володимир Бродюк підтвердив свою готовність сприяти спільно з міністерством охорони здоров`я Польщі щодо направлення партії сучасного медобладнання суто для потреб медицини нашого району. Зараз ведуться про це відповідні перемовини із зацікавленими органами й установами. Під час підписання Угоди учасників делегацій вітав український ансамбль «Журавка» із школи з українською мовою викладання у м. Гурові Ілавецькому. Наша делегація з нагоди урочистостей, присвячених Дню незалежності Польщі, поклала до пам`ятника борцям за свободу Польщі жовто-блакитні квіти у формі нашого державного прапора.

Члени делегації з учасниками українського шкільного ансамблю «Журавка»

В Оструді функціонує новоспоруджений храм УГКЦ. Однак, він потребує благоустрою території, огорожі тощо. Місцевий отець-парох просив наших краян, а в їх особі усіх чесних і правдивих українців, не забувати про своїх братів і сестер, котрі у силу різних обставин виявилися відірваними від України і потребують зараз як ніколи духовної і матеріальної підтримки. Чималу роботу щодо відродження українського духу проводить Товариство українців у Польщі, зокрема, його організація в Ольштині – центрі Вармінсько-Мазурського воєводства, на чолі з українцем, патріотом Степаном Міґусом.

Як зазначив, підсумовуючи результати візиту голова районної ради Василь Попович, ми хочемо вивчити умови життя, праці, навчання і культурного відпочинку українців у Польщі з тією метою, щоб їх підвищити до того рівня, який мають поляки в сучасній Україні. Для школи з українською мовою викладання у Гурові Ілавецькому наша делегація подарувала майже півсотні нововидань Надії Попович «Свічі любові», Василя Левицького «Великий день. Пізнє літо. Новели та оповідання», поетичні збірки Нестора Чира та інших українських книг. У цій школі, до речі, крім українців, навчаються і юні поляки. Обов`язковою умовою навчання є знання української мови.

І владним структурам району, і органам місцевого самоврядування міста, селищ і сіл, а також керівникам установ та організацій освіти, культури, медицини, підприємництва тощо варто лише розширювати встановлені контакти. Від такої конкретної співпраці користь буде взаємовигідною, найперше, для нашої молоді.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Світлини Івана ЗАБРОНСЬКОГО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!