Газета по-надвірнянськи
 

Подбаймо про людей з особливими потребами

5 грудня 2011, 16:46 | Рубрика: Духовність, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 645 переглядів

3 грудня – Міжнародний день інвалідів. Відзначаючи його щорічно, намагаємося привернути увагу суспільства до проблем тих, хто став інвалідом від народження, в дитинстві чи під час дорослого життя. Цьогоріч управління праці та соціального захисту населення РДА забезпечило інвалідів району 249 технічними засобами реабілітації, у т. ч. видало 18 інвалідних візків різних модифікацій, 23 інвалідам району – путівки на санаторно-курортне лікування, у т. ч. 8 інвалідам з обмеженими фізичними можливостями.

Одним з ефективних шляхів соціальної адаптації осіб з особливими потребами є надання їм можливості здійснювати трудову діяльність завдяки створеним центрам реабілітації інвалідів. У такі центри направлено трьох інвалідів району.

РДА спільно з районною радою у 2011-му на підтримку громадських організацій виділили кошти: районній асоціації інвалідів – 2 тис. грн. та обласній «Довіра і надія» – 11 тис. грн.; районній асоціації інвалідів війни і збройних сил – 1000 грн.

У райбюджеті на 2011 р. передбачено кошти для надання пільг інвалідам по зору І, II групи та дітям-інвалідам по зору –100,4 тис. грн.

Протягом цього року за рахунок коштів держбюджету у нашому управлінні 21 інвалід отримав разову матеріальну допомогу на загальну суму 8,857 тис. грн. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) обслуговує 69 інвалідів району. Районна асоціація інвалідів 50 особам надала продуктові набори.

Сьогодні проходить обласний фестиваль творчості молодих людей з функціональними обмеженнями «Горицвіт». Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечив участь у фестивалі двох учасників із Надвірнянського району.

Проте нам усім не лише 3 грудня, а й протягом цілого року слід пам’ятати, що поруч живуть люди з інвалідністю і вони потребують повсякденної уваги, допомоги, підтримки. Тож будьмо великодушними до тих, хто потерпає. І тоді надія помножиться стократ.

Тетяна ЛЕОЧКО,

начальник відділу соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці управління праці та соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!