Газета по-надвірнянськи
 

Правоохоронний «круглий стіл»

16 грудня 2011, 12:00 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 675 переглядів

відбувся 9 грудня ц. р. у Надвірнянській  ЗОШ № 1 у рамках Всеукраїнського тижня права, який щорічно триває з метою підвищення поваги до права та поширення правової освіти.

Засідання «круглого столу» відкрив начальник відділу освіти РДА Михайло Винник, поінформував про відзначення 10 грудня Дня прав людини, який відзначаємо з нагоди проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 р. Загальної декларації прав людини, основними засадами Конвенції з прав дитини, а також закликав до діалогу.

Для участі у цьому діалозі із старшокласниками прибули помічник прокурора Надвірнянського району Віктор Римарук, заступник начальника райуправління юстиції, начальник відділу РАЦСу Марія Гураш, старший оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей райвіділу УМВС  Роман Андрусишин, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних районного центру зайнятості Зоряна Станіщук.

Кожен із запрошених розповів про діяльність структурних підрозділів, в яких працюють, і відповів на письмові та усні запитання школярів.

Із правоохоронцями тривала розмова про причини жорстокості підлітків; відповідальність батьків за дітей, які прогулюють уроки; випадки проституції, наркоманію, яка ні для кого не є секретом, але все-таки не викорінена; патрулювання міста у нічний час для профілактики злочинності; відповідальність за жебракування і примушування до нього; рамки дозволеного часу для вечірнього гуляння підлітків тощо. Цікавилися школярі також:, що робити, коли затримали працівники міліції, коли неправильно надана лікарська допомога; порушені права на безкоштовну освіту та ін.

Від «кримінального» до інших ракурсів перевела розмову керівник РАЦСу Марія Гураш, зосередивши увагу на новаціях щодо зміни прізвища та імені, реєстрації шлюбів, процесу усиновлення і його скасування, реорганізації органів юстиції.

Представник райцентру зайнятості Зоряна Станіщук чітко охарактеризувала реалії сучасного ринку праці, сприяння для здобуття професій, умови виплати грошової допомоги безробітним.

А поки що завдання нинішніх школярів, підсумував керівник освітньої галузі району Михайло Винник, добре вчитися, бо, власне, знання є визначальним чинником на шляху до професії. Найактивнішому учасникові «круглого столу» Віталієві із Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату він вручив Конвенцію ООН з прав дитини.

Усі учасники заходу мали змогу ознайомитися із книжковою виставкою, організованою бібліотеками для юнацтва та дитячою, відповідно до правозахисної теми.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!