Газета по-надвірнянськи
 

Проект як добра підмога громаді

5 грудня 2011, 17:28 | Рубрика: Влада, Економіка, Новини, Тема дня Версія для друку Версія для друку 842 переглядів

Цього тижня у нашому районі з робочою поїздкою побував голова обласної ради Олександр Сич.

Мета й основне завдання таких відвідин – практично ознайомитись і переконатись в освоєнні коштів, виділених з обласного бюджету для обласного конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. Його супроводжували голова районної ради Василь Попович, керівник виконавчого апарату обласної ради, депутат обласної ради Василь Скрипничук та відповідальний працівник виконавчого апарату облради Юрій Цимбалюк.

У першому етапі цього конкурсу відповідний проект вартістю 50 тисяч грн. виграла Ланчинська селищна рада. Суть проекту стосувалась облаштування шкільної учнівської вбиральні в одній із класних кімнат Ланчинської ЗОШ І-ІІІ ст.

Ось такий мальовничий краєвид відкривається з будівлі «червоної школи» у Ланчині і в цьому переконався голова обласної ради Олександр Сич (у центрі) разом із головою районної ради Василем Поповичем (праворуч) та селищним головою Михайлом Іванюком

– Усього вартість згаданого об`єкту майже 78 тис. грн., – розповідає Ланчинський селищний голова Михайло Іванюк. – Крім коштів у рамках проекту майже 20 тис. грн. долучив відомий меценат, депутат обласної ради Юрій Дерев`янко. А близько 10 тис. грн. виділено із селищного бюджету.

Директор школи Тетяна Дикан знайомить керівників обласної і районної рад зі шкільною господаркою

Комплекс шкільної вбиральні включає 8 кабінок та 2 умивальники із дзеркалами, а також відповідною каналізацією. Олександр Сич відзначив, що саме такий проект спрямований на турботу про здоров`я учнів. І якраз досвід ланчинської новобудови переконує в тому, що треба вносити відповідні зміни в обласну програму щодо переобладнання шкільних вбиралень у середині шкільних приміщень, тобто забрати їх знадвору, адже йдеться про найдорожче – здоров`я підростаючого покоління.

«Червона школа» поступово набирає оновлених обрисів

Для цього треба передбачати відповідні кошти в обласному бюджеті на наступний рік. А ще голова обласної ради вважає, що на прикладі Ланчина можна показувати конкретний досвід сільським і селищним головам, що конкретно зроблено за кошти конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. Якщо в цьому році задіяно 44 проекти, то в наступному році їх кількість треба обов`язково збільшувати і переконувати громаду і місцеву владу, що тому, хто працює і шукає виходу, тому й допомагають.

Ось такі туалетні кімнати до послуг ланчинських школярів

Директор школи Тетяна Дикан поділилася з керівництвом обласної і районної ради господарськими проблемами очолюваного навчального закладу. Першочергово, наболілою є потреба ремонту (поточного чи капітального) фасаду головного корпусу школи.

Наступним об`єктом стали відвідини «червоної школи». Для реконструкції цієї будівлі, яка є історичною пам`яткою, громада селища зібрала 53 тис. грн., за які закуплені пиломатеріали для відновлення даху. І зараз тут роботи ведуться. Окрім того, з обласного бюджету вирішено виділити на цей об`єкт 200 тис. грн. І хоча ці кошти, як мовиться, ще «у дорозі», але ланчинці, селищна і районна влада сподіваються, що вони надійдуть вчасно, і до кінця року дах буде оновлений і накритий тією ж черепицею, яка прикрашала донедавна згаданий об`єкт.

На майданчику, на якому проводять роботи з відновлення даху, голова обласної ради разом з керівниками району і селища Василем Поповичем і Михайлом Іванюком, а також депутатом районної ради Михайлом Іваночком та керівником архітектурно-планувального бюро Михайлом Климком не лише милувалися мальовничими краєвидами, які відкриваються на фоні Карпат, але й по діловому вирішували як далі рятувати цю важливу будівлю. Адже тут може розміститися адмінкорпус селищної ради та музей селища, натомість нинішнє адмінприміщення селищної ради буде передане для потреб школи. У двох Ланчинських школах навчаються понад 1150 учнів. Торік приріст населення селища склав 18 осіб, а в цьому році – 24.

Голова районної ради Василь Попович переконаний, що ланчинці не зупинятимуться на цій своїй першій перемозі у конкурсі проектів. І ось підтвердження: на засіданні обласної конкурсної комісії з проведення другого етапу цих проектів із шести проектів, представлених з нашого району, перемогли три – Ланчинської селищної, Цуцилівської і Білоославської сільських рад. На засіданні колегії РДА від 30 листопада ц. р. Василь Попович звернувся до всіх місцевих голів із проханням і, водночас, вимогою подавати проекти на відповідні конкурси щодо обладнання утеп­лених туалетних кімнат всередині приміщень навчальних закладів. Досвід Ланчина має не лише зацікавити, а змусити до роботи. Бо тут про зручність і здоров`я для дітей подбали і педагоги, і доброчинці. Що стосується «червоної школи», то з районного бюджету на цей об`єкт виділено 50 тис. грн. на виготовлення вікон, а до кінця цього року при надходженні 200 тис. грн. з облбюджету мають завершити перекриття даху. Приємно, що до цієї важливої справи долучився депутат обласної ради Юрій Дерев`янко. Висновок і підсумок єдиний – лише у тісній співпраці органу місцевого самоврядування і громади можливе конкретне покращення нашого життя й оновлення важливих соціально-культурних об`єктів.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля» (текст і світлини)

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!