Газета по-надвірнянськи
 

Референдум: Надвірнянщина 20 років тому

5 грудня 2011, 17:24 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 893 переглядів

«Україна стала самостійною державою», «Краяни – за незалежність», «Проголосували за волю» – такими заголовками рясніли грудневі числа газети «Народна Воля» у доленосному 1991-му. Репортажні рядки торжествували, пронизані гордістю за краян, які обрали волю і незалежність.

Про це красномовно засвідчили підсумки голосування у нашому районі та м. Яремче: кількість громадян, які взяли участь у голосуванні – 71953 (97%), 14627 (96,9%) – у м. Яремче; «Так» незалежності сказали 71265 (99%) у районі, 14510 (99,2%) – у Яремче.

У президентських виборах більшість жителів нашого району віддали свої голоси за В`ячеслава Чорновола – 47855 і 12037 – яремчанців.

Непросто оцінити день 1 грудня 1991 р. День Волі, Самостійності, до котрого йшли століттями. На виборчих дільницях – ікони святих, портрети національних героїв України. Йшли перестарілі й малюки, йшл ті, хто не міг іти, але йшов. Люди плакали від радості, що дочекалися, аби збулася споконвічна мрія.

Вперше репортаж про вибори у Надвірній транслювали по місцевому кабельному телебаченні.

На жаль, не обійшлося без прикрощів: 85 службовців військової частини звернулися у крайову раду РУХу з проханням вплинути на їхніх чиновників, котрі забороняли напередодні референдуму вивішувати синьо-жовтий прапор у військовій частині. Та крига скресла: 1 грудня три національні прапори майоріли над цією частиною.

На виборчій дільниці у палаці культури  Надвірнянського лісокомбінату якийсь лиходій разом із бюлетенями вкинув непомітно в урну недокурки. На щастя, бюлетені залишились непошкодженими.

На багатьох виборчих дільницях у райцентрі найбільша черга була до столика з додатковими списками (неприписані, незареєстровані, ті, що у відрядженнях, приїжджі, гості). У цей день ніхто не хотів залишитись осторонь такої події, кожен хотів стати причетним.

Надвірнянці в цей день голосували за Україну, за Волю і в основному за В`ячеслава Чорновола.

Загалом, 90,32 відсотка або майже 29 мільйонів українців проголосували за незалежну Україну. Леонід Кравчук став першим Президентом України.

Що характерно, під час опитування 1 грудня ц. р. у партійних наметах УНП в Івано-Франківську на питання чи підтримали б ви незалежність України у разі повторного проведення відповідного референдуму «так» відповіли 94,5%, а за інтеграцію України в ЄС висловились 98,1%.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!