Газета по-надвірнянськи
 

Щоб на славу виростали українські діти…

23 грудня 2011, 12:52 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 1,115 переглядів

2011 рік вважають роком пам’яті славетної української поетеси, патріотки-активістки, талановитого вчителя та перекладача, а, окрім цього, чудової дружини та матері, Марійки Підгірянки.

До 130-ї річниці з дня народження поетеси в приміщенні Делятинського НВК педагогічний колектив разом зі своїми вихованцями, а також їхніми родинами, створили та впорядкували музей « Шляхами творчості Марійки Підгірянки». Впровадження творчості поетеси у навчально-виховний процес надзвичайно вдале та на даний момент вже має низку власних успіхів.

Думаю, ви погодитеся з тим, що ми надзвичайно рідко відвідуємо музеї, а про більшість такого роду закладів, навіть, у наших околицях, ми часто не знаємо. Як на мене, нонсенсом є незнання власної історії та культури. Тому з великою радістю хочу розповісти про міні-музей Марійки Підгірянки у Делятинському НВК.

Річ у тім, що саме цей заклад впроваджує творчість Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської, для нас більш відомої як Марійка Підгірянка, у навчально-виховний процес. Головним ідеологом проекту є вихователь-методист Делятинського НВК Стефанюк О. В. Під чітким керівництвом директора закладу Савчука О. М. та його заступника Черле­нюк Г. Х. у створенні музею взяла участь велика кількість людей, зокрема, педагоги закладу, їхні вихованці та батьки. Творцями, шукачами та екскурсоводами музею є саме діти НВК та їхні педагоги. Тут зібрано світлини раритетних видань та сучасних літературних збірок, фото із життя поетеси та різні предмети вжитку гуцулів.

 Ознайомлення дітей з історією, культурою, природною красою гуцульського краю, народними промислами та побутом гуцулів; формування уявлення про ту історичну епоху, коли жила і працювала Марійка Підгірянка, про народні іграшки з природного та побутового матеріалу; розвиток мовлення дошкільнят, а також спонукання до саморозвитку та взаємозбагачення під час дидактично-рольових та сюжетно-рольових ігор – ось мета створення музею «Шляхами творчості Марійки Підгірянки».

Надзвичайно багатою є мовна спадщина поетеси, зокрема наявність діалектизмів, пестливих та ніжних слів, а також значної кількості віршів, п’єс для дітей-дошкільнят, що роблять твори Марійки Підгірянки невід’ємною частиною дитячого виховання. Підгірянка стверджувала, що з раннього дитинства з дітьми треба говорити про Батьківщину, а вірші повинні бути асоціативними, щоб діти могли їх поєднувати з власними спостереженнями.

Уляна СТЕФАНЮК,

колишня вихованка дитсадка «Карпатська колисанка», учениця 11-А класу Зарічанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!