Газета по-надвірнянськи
 

Статистика

23 грудня 2011, 12:59 | Рубрика: Статистика Версія для друку Версія для друку 897 переглядів

Ринок послуг

На ринку послуг району у січні-жовтні ц. р. працювало 35 підприємств, основним видом діяльності яких є надання послуг. Обсяг реалізованих ними послуг (включаючи ПДВ) для всіх споживачів склав 42,1 млн. грн., що у порівняльних цінах на 12,3% більше, ніж у січні-жовтні торік. Обсяг реалізованих послуг жителям становив 4,8 млн. грн. або 11,4% від загального.

Обсяги введення житла скорочено

Протягом січня-вересня 2011 р. у районі введено в експлуатацію 30 індивідуальних будинків загальною площею 5,5 тис. м2, у т. ч. у сільській місцевості – 18 на 3,2 тис. м2. Порівняно з цим періодом попереднього року обсяги введеного житла скоротились на 72,9%, у т. ч. у міських поселеннях – на 74%, у сільській місцевості – на 72%.

Середній розмір помешкання склав168 м2проти98 м2по області.

Введено в дію лісопильний цех, місцеві трубопроводи для транспортування газу, базову станцію стільникового зв’язку, магазини, клуб-кафе, салон краси.

Прямі іноземні інвестиції в економіку

За станом на 1 жовтня ц. р. в економіку району іноземні інвестори вклали 12,6 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал).

Інвесторами району виступили партнери з 11 країн світу, основні з них – нерезиденти із Великої Британії, Італії та Швейцарії, на які припадає майже 94% іноземного капіталу в районі.

Закордонні інвестори виявили довіру для вкладення своїх коштів у підприємства переробної промисловості (97,9% загального обсягу в економіці району), з них найбільше – у розвиток підприємств з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів (94,8%). Частка іноземного капіталу, зосередженого в районі, становить 2% загальнообласного обсягу.

Зовнішня торгівля

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності району за 9 місяців п. р. склали 47,1 млн. дол. США, імпорту – 43,1 млн. дол. США. Проти рівня відповідного періоду 2010 р. обсяги експорту зросли у 2,8 раза, імпорту – більше як на третину. Сальдо зовнішньої торгівлі товарами – позитивне.

Питома вага району в загальних обсягах експорту області – 6,7%, імпорту – 5,3%.

Партнерами у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 41 країни світу.

Вагомий експортний потік товарів з району направлений до Віргінських Островів (Брит.), Латвії та Казахстану. За межі країни відвантажували мінеральні продукти, деревину і вироби з деревини.

Понад 90% обсягів імпортних надходжень отримано з Нідерландів, Чехії, Польщі, Катару, Німеччини та Австрії. Основу імпортних поставок складали папір і картон, органічні хімічні сполуки та механічне обладнання.

Індекс інфляції

За повідомленням Державної служби статистики України індекс інфляції по Україні у листопаді 2011 р., порівняно з жовтнем ц. р., становив 100,1 %, за січень-листопад п. р. – 104,4%.

По області у листопаді п. р. індекс споживчих цін склав 100,3%, з початку року – 102,8 %.

Інвестиційне забезпечення економіки

За січень-вересень 2011 р. у розвиток економіки району вкладено 144,2 млн. грн. капітальних інвестицій. Вагому частку з них (90,7%) складають інвестиції в основний капітал, обсяг яких у порівнянні з відповідним періодом попереднього року скоротився на 13,3%.

Найбільшу частку інвестицій в основний капітал (80,8% або 107,9 млн. грн.) спрямовано у розвиток промислових видів діяльності, у порівнянні з січнем-вереснем 2010 р. їх обсяг збільшився на 37,4%.

Капіталовкладення у житлове будівництво становили 13,8 млн. грн. (10,5% загального обсягу) і зменшились проти рівня відповідного періоду попереднього року на 77,1%.

Зросли обсяги інвестицій в основний капітал у розвиток діяльності готелів та ресторанів, сільського господарства, мисливства, лісового господарства, організацій державного управління, надання комунальних та індивідуальних послуг, діяльності у сфері культури та спорту, транспорту і зв’язку.

У розрахунку на одну особу освоєно 1151,3 грн. інвестицій, що відповідає 8 місцю серед міст та районів області.

Використання енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти

Підприємства і організації, розташовані на території району, протягом жовтня п. р. використали 344,7 т палива дизельного, 187,5 т бензину моторного, 70 т нафти сирої, включаючи газовий конденсат, і 2 т вугілля кам’яного. У порівнянні із жовтнем 2010 р. споживання нафти сирої, включаючи газовий конденсат, зросло в 1,7 раза, бензину моторного – на чверть і палива дизельного – на 8,2%. Частка району у загальнообласних обсягах споживання нафти сирої, включаючи газовий конденсат, склала 14,0%, бензину моторного – 12,7%, палива дизельного – 2.1%.

На 1 листопада ц. р. залишки енергетичних ресурсів у споживачів та постачальників району склали: нафти сирої – 54,5 тис. т, мазутів топкових важких – 8,1 тис. т, вугілля кам’яного – 243,5 т, палива дизельного – 233,6 т, бензину моторного – 167,7 т. Порівняно до цієї дати торік залишки вугілля кам’яного зросли у 8,1 раза, а палива дизельного, нафти сирої, включаючи газовий конденсат, мазутів топкових важких і бензину моторного зменшилися, відповідно, на 28,5%, 20,8%, 16,6% і 12%.

Про роботу автотранспорту

Автомобільним транспортом підприємств і фізичних осіб-підприємців району у січні-жовтні 2011 р. перевезено 192,7 тис. т вантажів або на 23,9% більше, ніж   за аналогічний період торік, вантажооборот – 51,6 млн. ткм або на 7,5% більше.

Послугами автотранспорту скористалися 2 млн. пасажирів, що на 1,6% більше, ніж за відповідний період торік. Усі пасажирські перевезення здійснено автотранспортом фізичних осіб-підприємців.

Управління статистики в Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!