Газета по-надвірнянськи
 

Український Рубікон

9 грудня 2011, 14:33 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 585 переглядів

У вихідні спокійно і з посмішкою Україна перейшла рубікон недовіри до влади. І пішла в нове майбутнє. Влада зробила вигляд, що нічого не відбувається. Невелика втрата – перейшли без неї.

Фінал першого етапу всеук­раїнської акції «Фронту Змін» «України проти Януковича» в суботу на Михайлівській площі Києва показав, що протести в країні вийшли за рамки кухонь і локальних акцій. Кількість українців, які перестали боятися, досягла критичної позначки. Тепер боятися буде влада. І в суботу це стало очевидним.

Обурені соціальною, економічною та кадровою політикою влади українці більше не вимагають відставки одного конкретного міністра чи голови ОДА. Вони вимагають повної зміни владної команди. Два роки – достатній термін для оцінки. І ця оцінка – «незадовільно».

Влада непомітно пропустила момент, коли можна було пожертвувати одним чиновником, списавши на нього всі провали, чи нейтралізувати групу невдоволених за допомогою силових структур. Понад десять тисяч протестувальників і понад мільйон підписів – переконливий аргумент. Таку кількість залякати неможливо. Силові методи вже не працюють.

«Хто ще торік міг повірити, що в центрі Києва зберуться десятки тисяч людей на акцію «Україна проти Януковича»? Ще рік тому режим був сильний. Рік тому вони знали, що ви боїтеся. Вони знали, що вас можна залякати, заблокувати, але сьогодні все змінилося. Тепер режим боїться вас. Можна зупинити десятки протестувальників. Не можна зупинити мільйони. І страх сьогодні там – у кабінетах адміністрації президента, уряду. Вони знають, чого бояться. Вони багато натворили, посягнули на найсвятіше, що дароване людині Богом. Вони посягнули на вашу гідність – а це нікому так просто не пройде», – оголосив зі сцени лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк. Коли такі слова слухають люди, котрі не вмістилися на Михайлівській площі й заполонили прилеглі вулиці, – це не гасло і не обіцянка. Це констатація факту. Рубікон залишився позаду. Для всіх.

Коли бачиш таку кількість рішучих людей, розумієш, що ніяка влада не може собі дозволити їх ігнорувати. Тому що влада – це не посади, кабінети і велика охорона. Влада – вона ось. Стоїть на вулиці. Решта – або наймані менеджери, або режим. І якщо народ захоче – режиму не стане. В одну мить.

«Сьогодні ця влада перестала називатися владою. Прошу вас, забудьте слово «влада», коли йдеться про президента Януковича, прем’єра Азарова і Партію регіонів – це не влада. Влада від Бога. А це – режим. Режим, який знесуть. Режим, який буде відповідати за все, що вони встигли наробити за два роки. Цей президент і ця влада піде. В Україну прийде нова ера. Людині не так багато потрібно. Людина хоче нормально жити й аби її поважали в рідній країні. І вона не дозволить нікому знущатися над собою. Людина хоче працювати, заробляти, мати гідну пенсію, хоче, щоб діти навчалися. Саме це й має забезпечити держава», – під схвальний гул десяти тисяч присутніх говорив Яценюк. Не було викривальних гасел і риторичних запитань. Спокійна впевненість і очевидні речі.

Утім, лідер «Фронту Змін» відразу охолодив запал тих, котрі вже готові були святкувати перемогу. «Просто не буде – у нас попереду важкий шлях. Він не всипаний квітами, буде боротьба, будуть втрати, але будуть і великі перемоги. За все потрібно боротися. Наше перше завдання – парламентська кампанія. І я хочу чітко зазначити – сьогодні тут із нами на сцені наші політичні партнери. Ми разом. Ми йдемо єдиним фронтом, і на цьому фронті з нами народ. Мільйони українців, які проти сьогоднішньої влади і за нове українське майбутнє. Опозиція піде об’єднаним фронтом по мажоритарних округах. Лінкольн говорив, що виборчий бюлетень – це більш потужна зброя, ніж куля. І він буде у вас у руках. І це буде ваше рішення – якою бути країні», – звернувся Арсеній Яценюк до людей.

У резолюції мітингу – все просто і сильно: «Якщо ти не боїшся влади – влада боїться тебе. Сьогодні ми говоримо: «Януковича у відставку». Ми вимагаємо дострокових виборів президента. Ми знаємо, що переможемо».

Резолюцію віднесли до адмі­ністрації президента. Але налякані чиновники вирішили зробити вигляд, що нічого не відбувається. Довелося народним депутатам залишити плакат із резолю­цією на сходах. «Думаю, Віктору Федоровичу це все передадуть», – усміхнувся журналістам Яценюк. Хоча всі розуміли – це вже не має значення. У суботу влада в державі непомітно перейшла з-за цих важких дверей у руки українців.

Василь ДЯЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!