Газета по-надвірнянськи
 

Верхній Майдан і Красна: звітували сільські голови

5 грудня 2011, 17:13 | Рубрика: Влада, Новини Версія для друку Версія для друку 1,065 переглядів

В останній осінній день відбулося засідання листопадової колегії райдержадміністрації під керівництвом голови РДА Володимира Калічка з участю голови районної ради Василя Поповича.

Першочергово члени комісії заслухали Верхньомайданського і Краснянського сільських голів про виконання делегованих повноважень органами виконавчої влади відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Верхньомайданський сільський голова Михайло Колинецький доповів про склад депутатського корпусу (16 чол.), виконавчого комітету (11), апарату сільської ради (5 працівників). Проживає у селі півтори тисячі жителів, на території сільради – 478 об`єктів господарського обліку. Соціальна сфера представлена школою, ФАПом, двома бібліотеками, поштовим відділенням зв`язку. Торговельне обслуговування проводять чотири магазини.

Більшість жителів працює у ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» і ТзОВ «ЛК Інтерплит Надвірна», а також займаються веденням особистого селянського господарства для власних потреб.

Цьогоріч проведено 11 засідань виконкому, на яких розглянули 53 питання, у т. ч. повноваження у сфері соціально-економічного і культурного розвитку, у галузі бюджету, фінансів і цін; охорони здоров`я, розгляд звернень громадян та ін.

В основі роботи виконкому – виконання Програми соціально-економічного розвитку села. Зокрема, виготовили техпаспорт будівлі місцевої школи, свідоцтво на право власності на будівлю, державний акт на право постійного користування (все проплачено з бюджету сільської ради), замінили вікна на металопластикові в адмінприміщенні, побудували новий міст через річку Смотрич, уклали договір із МП «Добробут-Пнів» на вивезення відходів, виготовили документацію на вуличне освітлення, закупили два комплекти форми для футбольної команди тощо. Проводять берегоукріплення.

Серед назрілих проблем: будівництво школи, дошкільного навчального закладу, будинку культури, завершення газифікації, перекриття ФАПу та заміна вікон, незадовільний стан дороги Надвірна-Верхній Майдан.

Голова РДА Володимир Калічко поцікавився також доцільністю транспортного сполучення між Верхнім Майданом і Середнім Майданом, на що потрібна, передусім, ініціатива обох сільських голів.

Ще обширнішу довідку по делегованих повноваженнях представив Краснянський сільський голова Василь Завальнюк, акцентувавши як на історичному літописі села, так і на сьогоденні. Це одне із найбільших сіл Надвірнянщини, чисельність жителів у якому перевищує три тисячі. Відповідно і ширша соціальна сфера, до послуг краснянців 10 магазинів, побут СПД Римарук Г. І., який спеціалізується на пошитті одягу, дві пилорами та ін. Основне заняття – особисте селянське господарство в основному для власних потреб.

Краснянці обрали 24 депутати, склад виконкому – 12 чол., які цьогоріч провели 10 засідань і розглянули 131 питання, найбільше з яких стосуються житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, сфери соціального захисту та ін.

Виконком в основному зосередив увагу на виконанні програми розвитку села: відремонтовано адмінбудинок для переведення ФАПу із горішньої частини села; завершили будівництво шкільного спортмайданчика. Встановили каналізаційну систему у дитсадку «Дзвіночок» та відремонтували підлогу у молодшій групі, за кошти сільського бюджету замінили 14 вікон і 6 дверей в адмінбудинку, облаштували територію біля сільради, відремонтували відділення поштового зв`язку. За рахунок субвенцій з районного бюджету змонтовано систему водопостачання та водовідведення в адмінбудинку та дошкільному нав­чальному закладі. Встановлено 5 міст­ків. Силами громади частково від­ремонтовано центральну дорогу, впорядковано потічок та ін.

Озвучив Василь Завальнюк і насущні проблеми: будівництво другої черги школи, газифікація, встановлення вуличного освітлення тощо. Капітального ремонту потребує сільський будинок культури. Непрості стосунки склалися між сільським головою та працівниками будинку культури. Тому члени колегії закликали  знайти порозуміння і налагодити співпрацю.

Сільський голова висловив ще низку пропозицій. Його ініціативність відзначив, зокрема, голова районної ради Василь Попович. Але загалом колегія закликала цього керівника села діяти виключно у правових рамках.

Зауваження і пропозиції щодо роботи виконкомів обох сільських рад висловили керівники відділів РДА – освіти, культури і туризму Михайло Винник та Олександр Зварчук, а також головний лікар центральної райлікарні Ярослав Ісопенко.

Роботу виконкомів обох сільських рад визнали задовільною.

Захист прав та інтересів дітей

З цього завжди актуального питання звітували начальник служби у справах дітей РДА Марія Сметанюк і директор райцентру соціальних служб для сім`ї, дітей і молоді Тарас Рудяк, деталізувавши різні напрямки роботи.

До обох керівників виникало немало запитань як у керівників району, так і в членів колегії, зокрема, Романа Комарянського, Михайла Мельника, Івана Степника та ін.

Інформації про роботу служб взяли до відома, а надалі настійна вимога – активізувати профілактичну роботу.

Рішення колегії з цього питання містять рекомендації винести на розгляд чергової сесії районної ради програму та заходи на 2012 рік, спрямовані на подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, попередження правопорушень серед неповнолітніх, захист прав та інтересів дітей, розвиток сімейних форм виховання дітей; у бюджеті-2012 передбачити кошти на реалізацію програми щодо надання житла дітям-сиротам і позбавленим батьківського піклування, контролювати стан виховної роботи у навчальних закладах і багато інших.

Позитивні і проблемні моменти (зокрема, небажання усиновлювати дітей від 7 років) на рівні області охарактеризував головний спеціаліст управління у справах дітей ОДА Вік­тор Лавринович.

Про хід виконання окремих доручень за результатами зустрічей керівництва ОДА з жителями нашого району у 2010 р. поінформував начальник управління економіки РДА Василь Уніят, а про пожежну ситуацію і небезпеку від спалювання жителями сухої трави – начальник райвідділу ГУ МНС України Роман Плитус.

Кадрові зміни у РДА

Володимир Калічко повідомив, що згідно з розпорядженням голови РДА призначені: першим заступником голови РДА Степан Іроденко; начальником відділу внутрішньої політики та зв`язків з громадськістю Тарас Дем`янчук; завідувачем сектора взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Ярослав Кінаш.

Літо й осінь без дощу: який вихід?

Так невтішно розпочала тривожну інформацію головний санітарний лікар райсанепідемстанції Роксолана Іваніщак про надзвичайну ситуацію із забезпечення окремих об`єктів епід­ризику та жителів району питною водою.

У зв`язку із посушливими літом та осінню в окремих населених пунктах району обміліли водоносні горизонти, що спричинило висихання криниць. За станом на 28 листопада ц. р. залишились без води три дитячі дошкільні заклади у Гвозді, Пнів`ї, Красній, шість шкіл у Делятині, Красній, Пасічній, Зеленій, Парищі, Назавизові (Мирне), а також багато жителів цих сіл та Ланчина (Заріка), Молодкова, Стримби, Лоєвої, Волосова, Камінного.

Цю ситуацію обговорили попередньо на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Доручено: фінансовому управлінню РДА виділити кошти із резервного фонду для КП «Надвірнаводоканал» і райвідділу УМНС для підвезення доброякісної води і забезпечення питних і господарських потреб на об`єктах епідризику; відділу освіти РДА та головному лікареві центральної райлікарні забезпечити сільські лікувальні заклади та освіти ємностями для добового запасу питної води.

Міський, селищні та сільські голови повинні визначити кількість об`єктів і дворів для забезпечення водою.

Фахівці розроблять і включать у план соціально-економічного розвитку району на 2012 р. буріння водних свердловин для сільських навчальних та лікувальних закладів.

Керівництву НГВУ «Надвірнанафтогаз» та Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР рекомендовано виділяти спецтранспорт для підвезення води у Пнів, Пасічну, Битків.

Лабораторний контроль за якістю води забезпечить райсанепідемстанція.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!