Газета по-надвірнянськи
 

Влада і бізнес – партнери?

23 грудня 2011, 13:52 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 836 переглядів

Поки що ствердної й однозначної відповіді на це запитання немає. Але позитивним є уже сам факт пошуку співпраці. Принаймні, районна влада такий крок зробила, організувавши 14 грудня ц. р. зустріч із підприємницькою громадськістю у рамках форуму «Влада і бізнес – партнери».

На зустріч запросили керівництво райдержадміністрації та районної ради, міського, селищних, сільських голів, керівників структурних підрозділів РДА, представників правоохоронних та дозвільних органів, громадських організацій та суб`єктів малого підприємництва.

Розпочав багаточисельне зібрання перший заступник голови РДА Степан Іроденко, запросивши до активного діалогу щодо покращення умов для ведення бізнесу.

Начальник управління економіки РДА Василь Уніят акцентував, що розвиток національного підприємництва в Україні закріплює державна програма економічних реформ на 2010-2014 роки. У ній визначено дерегуляцію та розвиток підприємництва одним із стратегічних напрямків. Це сприяння полягає у проведенні необхідних кроків і промовець їх чітко охарактеризував.

Голова районної ради Василь Попович одразу ж запитав присутніх чи стало легше працювати після цих нововведень. Проблем багато, але де є взаєморозуміння, там і ефективніша робота. І для прикладу розповів, як спільно влада різних рівнів та підприємці успішно працюють над реконструкцією Ланчинської «червоної» школи.

Оскільки на зустріч прибув представник правління ПАТ «Прикарпаттяобленерго», до нього, як і до директора філії «Надвірнянський район електричних мереж» Дмитра Буняка, виникло чимало запитань щодо оновлення ліній електропередач, освітлення населених пунктів, плати за оренду земельних ділянок, тарифної політики і чи не найбільше – недотримання норм об`єму напруги, необхідних для безперебійної нормальної роботи електроприладів, особливо у вечірній час.

У відповідь обгрунтували фіксовані тарифи, необхідність заявок на збільшення потужності, неспроможність застарілого обладнання задовольняти збільшений осучаснений попит на електроенергію. Не виключене встановлення приладів для обмеження використання понаднормової електроенергії.

Начальник ДПІ в Надвірнянському районі Богдан Нагорняк ознайомив із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» від 4 листопада 2011 р., а також новими правилами справляння та функціонування спрощеної системи оподаткування. Суб`єктів підприємницької діяльності, які їх застосовують, поділяють на чотири групи. Детально про кожну із них ми інформували на сторінках «Народної Волі» (№ 140-142 від 2 грудня ц. р.).

Можливо тому, що ці зміни набувають чинності із 1 січня 2012 р. і їх ще не відчули у практичному застосуванні чи з інших причин, але масових запитань вони не спричинили.

Неохоче представники бізнесу ділилися і щодо нинішніх реалій діяльності. Цілу низку питань порушили тільки підприємці Дмитро Зеленчук, Ігор Дем`янчук, Ігор Пристай, Зарічанський, Парищенський та інші сільські голови.

Підприємець Олег Сегін небажання присутніх озвучувати нинішні проблеми пояснив, по-перше, тим, щоб не додалось цих проблем завтра, а по-друге, більшість із них неможливо вирішити на рівні району.

Головний державний санітарний лікар у Надвірнянському районі Роксолана Іваніщак закликала активніше брати участь у дискусіях і чітко формувати свої позиції з питань розвитку малого підприємництва. Для сприяння його розвитку на форумі особливу увагу звернули на роботу дозвільного центру і запропонували вжити заходів для видачі документів дозвільного характеру у визначені законодавством терміни.

Необхідними для присутніх стали роз`яснення директора районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Тетяни Николайчук щодо добровільної участі у системі загальнообов`язкового державного страхування (читайте у нинішньому числі «Н. В.» на стор. 10)

Загалом консолідована пасивність у залі свідчила або про задоволення тими умовами, які є, або про зневіру, що ситуацію можна виправити.

Для активізації наступних зустрічей прозвучали пропозиції: планувати їх тематично, вивчати проблеми з допомогою анкетування тощо. Якщо у когось є інші пропозиції, ми готові їх оприлюднити на сторінках нашого часопису.

Зустрічі у форматі «Влада і бізнес – партнери» запропоновано проводити один раз у квартал.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!