Газета по-надвірнянськи
 

Завершується Тиждень права

9 грудня 2011, 15:17 | Рубрика: Влада, Закон Версія для друку Версія для друку 807 переглядів

В Україні з ініціативи Міністерства юстиції України  започатковано «Тиждень права», який цього року триває з 5 по 10 грудня, з метою підвищення поваги до права та поширення правової освіти. Кожен юридичний навчальний заклад чи установа, кожен юрист у цей тиждень ознайомлювали громадськість із суттю своєї роботи.

У провідних країнах світу такі заходи – системні та відбуваються за підтримки держави, професійних і громадських організацій. Тиждень права приурочений проголошенню Загальної декларації прав людини 10 грудня 1948 р.

Декларація складається із преамбули та 30 статей. Згідно зі ст.1 Декларація проголошує всіх людей вільними та рівними від народження, незалежно від статі, раси, кольору шкіри, політичних чи інших переконань, майнового, соціального, національного походження. Згідно зі ст. 7-11 всі люди рівні перед законом, ніхто не може бути безпідставно затриманий, звинувачений у вчинені злочину.

Ніхто не може зазнавати безпідставного втручання в своє особисте життя (недоторканість житла, таємниці кореспонденції, честь, репутацію).

Кожна людина має право на свободу думки, совісті, віросповідання, соціальне забезпечення, вільний вибір роботи, має право брати участь в управлінні своєю країною безпосередньо або через вільно обраних представників (ст. 21). Декларація гарантує кожній людині право на освіту, яка повинна бути безоплатною (початкова і загальна). Згідно із ст. 29 кожна людина має обов`язки перед суспільством, в якому можливий розвиток її особи.

Щорічно держави-члени організації надсилають Генеральному секретареві ООН доповіді про стан справ у галузі захисту прав людини. Основні положення Декларації ввійшли в статті Конституції України 1996 року.

Зараз  питання практичної реалізації громадянами України права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування регламентує низка законодавчих актів.

До того ж, однією з найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів осіб у відносинах із державою та її органами є чітка регламентація процедурного аспекту відносин особи і влади. За таких умов державний службовець чи службовець органу місцевого самоврядування діє не свавільно, а керуючись чітко встановленим порядком. Це, по-перше, забезпечує рівність осіб перед законом, адже до всіх однопорядкових справ застосовують однакову процедуру, а, по-друге, існування законодавчо встановленої процедури є вихідною точкою для здійснення контролю, зокрема судового, за законністю діяльності органів влади. А тому кожен громадянин має знати свої права й обов`язки для гармонійного розвитку суспільства та громади.

Олег МАКОВІЙЧУК,

в. о. начальника Надвірнянського районного управління юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!