Газета по-надвірнянськи
 

Зміни щодо спрощеної системи оподаткування

5 грудня 2011, 16:50 | Рубрика: Економіка, Закон Версія для друку Версія для друку 721 переглядів

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» від 4 листопада 2011 р. № 4014-VI визначив правила справляння та функціонування спрощеної системи оподаткування. Суб`єктів підприємницької діяльності, які її застосовують, поділяють на чотири групи:

1) фізичні особи-під­при­ємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів із торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність із надання побутових послуг населенню, й обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн. Ставку визначає орган місцевого самоврядування у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня;

2) фізичні-особи підприємці, які здійснюють діяльність із надання послуг, зокрема, побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що впродовж календарного року вони не використовують працю най­маних осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, одночасно не перевищує 10; обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн. Ставку визначає орган місцевого самоврядування в межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня;

3) фізичні особи-підпри­ємці, які протягом календарного року не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають із ними в трудових відносинах, одночасно не перевищує 20; обсяг доходу не перевищує 3 млн. грн.

Ставка податку для таких платників буде відсотковою: 3% доходу – у разі сплати ПДВ або 5% доходу без сплати ПДВ;

4) юридичні особи, в яких упродовж року середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 5 млн. грн.

Ставка податку для таких платників буде відсотковою: 3% доходу – у разі сплати ПДВ або 5% доходу без сплати ПДВ.

У разі перевищення суми доходу фізичні особи-підприємці сплачують із суми перевищення 15% податку, а юридичні особи – за подвійною ставкою. Суб`єкти господарювання, які обрали рішення перейти на спрощену систему оподаткування із 1 січня 2012 р., зможуть подати відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 р.

Детальніша інформація – за тел.: для фізичних осіб-підприємців – 2-22-79; для юридичних осіб – 2-21-79.

Мирослава ГРИНЧУК,

заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПІ в Надвірнянському районі, перший заступник начальника інспекції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!