- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Зміни щодо спрощеної системи оподаткування

Posted By Модератор On 05.12.2011 @ 16:50 In Економіка,Закон | No Comments

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» від 4 листопада 2011 р. № 4014-VI визначив правила справляння та функціонування спрощеної системи оподаткування. Суб`єктів підприємницької діяльності, які її застосовують, поділяють на чотири групи:

1) фізичні особи-під­при­ємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів із торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність із надання побутових послуг населенню, й обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн. Ставку визначає орган місцевого самоврядування у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня;

2) фізичні-особи підприємці, які здійснюють діяльність із надання послуг, зокрема, побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що впродовж календарного року вони не використовують працю най­маних осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, одночасно не перевищує 10; обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн. Ставку визначає орган місцевого самоврядування в межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня;

3) фізичні особи-підпри­ємці, які протягом календарного року не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають із ними в трудових відносинах, одночасно не перевищує 20; обсяг доходу не перевищує 3 млн. грн.

Ставка податку для таких платників буде відсотковою: 3% доходу – у разі сплати ПДВ або 5% доходу без сплати ПДВ;

4) юридичні особи, в яких упродовж року середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 5 млн. грн.

Ставка податку для таких платників буде відсотковою: 3% доходу – у разі сплати ПДВ або 5% доходу без сплати ПДВ.

У разі перевищення суми доходу фізичні особи-підприємці сплачують із суми перевищення 15% податку, а юридичні особи – за подвійною ставкою. Суб`єкти господарювання, які обрали рішення перейти на спрощену систему оподаткування із 1 січня 2012 р., зможуть подати відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 р.

Детальніша інформація – за тел.: для фізичних осіб-підприємців – 2-22-79; для юридичних осіб – 2-21-79.

Мирослава ГРИНЧУК,

заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПІ в Надвірнянському районі, перший заступник начальника інспекції.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2011/12/zminy-schodo-sproschenoji-systemy-opodatkuvannya/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.