Газета по-надвірнянськи
 

Зміни у пенсійному забезпеченні

9 грудня 2011, 14:39 | Рубрика: Економіка, Закон Версія для друку Версія для друку 998 переглядів

(Продовження. Поч у «Народній Волі» № 140-142 від 2 грудня ц. р.)

Вимоги щодо віку та стажу, які дають право на пенсію за віком на пільгових умовах та на пенсію за вислугу років, залишаються незмінними. Зберігається право на призначення пенсії при досягненні 50 років за жінками, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і за матерями інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього  віку. Особи, які працювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 матимуть право на пенсію за віком при досягненні 45 років жінками і 50 років чоловіками.

Залишаються незмінними норми щодо призначення пенсії за вислугу років, незалежно від віку, працівникам закладів освіти, охорони здоров’я та соціального захисту, артистам і спортсменам. Разом з тим надана можливість відстрочити призначення пенсії за вислугу років із відповідною компенсацією. Пунктом 71 Прикінцевих положень Закону № 1058 передбачено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»- «ж» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років) на таких посадах, за умови, що вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачують грошову допомогу, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення за рахунок коштів Державного бюджету України.

У частині стажу збільшено страховий стаж, за наявності якого особа набуває право на пенсію за віком, по інвалідності та у зв’язку із втратою годувальника  відповідно до Закону № 1058:

а) для призначення пенсії за віком необхідно мати не менше 15 років страхового стажу (ст. 26);

б) для призначення пенсії по І групі інвалідності, а також у період до 1 січня 2016 р. для призначення пенсії по ІІ групі інвалідності, в залежності від віку, в якому особу визнано інвалідом,  або на день звернення за пенсією необхідно мати від 1 до 10 років страхового стажу: до досягнення особою 25 років включно – 1 рік; від 26 до 28 р. включно – 2 роки; від 29 до 31 р. включно – 3 роки; від 32 до 34 р. включно – 4 роки; від 35 до 37 р. включно – 5 років; від 38 до 40 р. включно – 6 років; від 41 до 43 р. включно – 7 років; від 44 до 48 р. включно – 8 років; від 49 до 53 р. включно – 9 років; від 54 до 59 р. включно — 10 років;

в) для призначення пенсії по ІІІ групі інвалідності та пенсій у зв’язку із втратою годувальника, а також починаючи з 1 січня 2016 р. для призначення пенсії по ІІ групі інвалідності, на день звернення за пенсією, або в залежності від віку, в якому особу визнано інвалідом (чи в якому настала смерть годувальника),  необхідно мати від 1 до 14 років страхового стажу: до досягнення особою 23 років включно – 1 рік; від 24 до 26 р. включно – 2 роки; від 27 до 28 р. включно – 3 роки; від 29 до 31 р. включно – 4 роки; від 32 до 33 р. включно – 5 років; від 34 до 35 років включно – 6 років; від 36 до 37 років включно – 7 років; від 38 до 39 р. включно – 8 років; від 40 до 42 р. включно – 9 років; від 43 до 45 р. включно – 10 років; від 46 до 48 р. включно – 11 років; від 49 до 51 р. включно – 12 років; від 52 до 55 р. включно – 13 років; від 56 до 59 років включно – 14 років.

Збільшено страховий стаж, який дає право на встановлення мінімального розміру пенсії за віком у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом.

Передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст. 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком.

Збільшено страховий стаж, який дає право на пенсію відповідно до законів України «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про державну службу».

Для призначення пенсії за законами України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та «Про державну службу», вимоги щодо наявності стажу наукової роботи чи державної служби не змінилися.

Дмитро НАЛИВАЙКО,

заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Надвірнянському районі.

Світлана БУРІЙ,

начальник відділу контролю за правильністю призначення (перерахунку) та виплати пенсій управління праці та соціального захисту населення РДА.

(Закінчення)

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!