Газета по-надвірнянськи
 

29 січня – День вшанування пам’яті Героїв Крут

27 січня 2012, 11:48 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 799 переглядів

Сьогодні ми знову згадуємо трагічну сторінку з історії України та вшановуємо пам’ять про  загиблих юнаків під Крутами. У цей день, 29 січня 1918-го року, на невеличкій залізничній станції Крути три сотні недосвідчених курсантів військової школи, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з багатотисячним професійним військом більшовицького полковника Муравйова та ціною власного життя зупинили, на деякий час, наступ ворожої армії.

Виборюючи право українського народу жити у власній державі, відстоюючи свої переконання, юні добровольці сміливо стали до бою та майже усі загинули  за високу ідею української державності. Подвиг молодих українців увійшов у нашу історію як символ патріотизму, відданості та любові до Батьківщини.

І хоч наші серця переповнює смуток за замордованих героїв-юнаків, проте ідея готовності до самопожертви в ім’я свободи народу, нескореності нації є підвалиною нашої незалежності та державності. Своїм подвигом юні студенти та гімназисти наблизили незалежність України.

Слава Героям Крут!

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!