- Народна Воля - http://volya.if.ua -

29 січня – День вшанування пам’яті Героїв Крут

Posted By Модератор On 27.01.2012 @ 11:48 In Духовність | No Comments

Сьогодні ми знову згадуємо трагічну сторінку з історії України та вшановуємо пам’ять про  загиблих юнаків під Крутами. У цей день, 29 січня 1918-го року, на невеличкій залізничній станції Крути три сотні недосвідчених курсантів військової школи, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з багатотисячним професійним військом більшовицького полковника Муравйова та ціною власного життя зупинили, на деякий час, наступ ворожої армії.

Виборюючи право українського народу жити у власній державі, відстоюючи свої переконання, юні добровольці сміливо стали до бою та майже усі загинули  за високу ідею української державності. Подвиг молодих українців увійшов у нашу історію як символ патріотизму, відданості та любові до Батьківщини.

І хоч наші серця переповнює смуток за замордованих героїв-юнаків, проте ідея готовності до самопожертви в ім’я свободи народу, нескореності нації є підвалиною нашої незалежності та державності. Своїм подвигом юні студенти та гімназисти наблизили незалежність України.

Слава Героям Крут!


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2012/01/29-sichnya-den-vshanuvannya-pamyati-herojiv-krut/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.