Газета по-надвірнянськи
 

Бюджетну сесію осяяв Вифлеємський вогонь і колядка «Бог предвічний…»

13 січня 2012, 12:00 | Рубрика: Влада, Економіка, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,033 переглядів

Різдвяні свята Надвірнянщина відзначає з районним бюджетом на 2012 рік. Напередодні, 5 січня ц. р., десята сесія районної ради ухвалила цей важливий фінансовий документ. Перед початком роботи депутатський корпус під орудою голови районної ради Василя Поповича благословив депутат, декан Надвірнянський УПЦ Київського патріархату, митрофорний протоієрей о. Олег Траско. Опісля до зали завітали юні пластуни, які урочисто передали керівникам району Вифлеємський вогонь миру, добра і злагоди.

Святкові хвилини продовжили учасники художньої самодіяльності районного будинку культури – гуцульська «Косичка» під керуванням Олени Яченко з участю заслуженого працівника культури України Любові Орел та заслуженого артиста України Сергія Орла, звеселивши колядками й різдвяними віншуваннями. А депутати й учасники сесії розщедрились своїми гаманцями для маленького міхоноші-«берези».

«Косичка» своїми колядками і жартами додала оптимістичного робочого настрою депутатам

 

Пластуни передають Вифлеємський вогонь керівникам районної влади

* * *

На сесії представили новопризначених керівників: регіонального представника Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Ігоря Андруняка та директора ДП «Надвірнянське лісове господарство» Руслана Осташука.

* * *

Серед низки пропозицій депутатських комісій, президії, про що перед розглядом питань поінформував голова районної ради Василь Попович, власну пропозицію про передачу на баланс відділу освіти РДА 16 газових котелень від КП «Теплокомун­енерго» озвучив начальник відділу освіти РДА, депутат Михайло Винник. У підпорядкуванні очолюваного ним структурного підрозділу нині знаходяться 25 твердопаливних і газових котелень. На думку Михайла Винника, концентрація в одних руках усіх котелень уможливить зекономити кошти (адже цьогоріч знадобиться ще додатково 3 млн. грн. для розрахунків за тепло у школах), кількість спожитого газу, перевести газові котли на альтернативні види палива. Пропонували, щоб котельні обслуговувало це КП, але відділ освіти РДА самостійно закуповуватиме газ, не сплачуючи відповідні платежі, пов`язані з ПДВ та іншими податками. За словами Михайла Винника, 90 відсот­ків шкіл області давно вже вчинили так і зараз впроваджують політику переходу на альтернативні види опалення. Проте ні ця, ні друга пропозиція – передати загалом всі котельні на баланс КП «Теплокомуненерго» – не знайшла підтримки депутатського корпусу. Вирішено створити робочу групу, яку очолив голова районної ради Василь Попович, із детальнішого вивчення цього питання.

Рекомендовано також вивчити досвід щодо теплопостачання освітніх установ в інших районах нашої області.

* * *

Голова депутатської фракції ВО «Батьківщина» Ігор Писклинець озвучив дві заяви очолюваної фракції з вимогами негайної відставки Президента України В. Януковича, розпуску Верховної Ради України та проведення демократичних дострокових виборів Глави держави та українського парламенту, а також негайного перегляду Державного бюджету на 2012 рік з метою якнайповнішого врахування в ньому інтересів і нагальних потреб та збільшення видатків на соціально-економічний розвиток Надвірнянського району.

Депутат Андрій Карманський у своїх запитах до: голови РДА В. Калічка та начальника Надвірнянської філії «Райавтодор» В. Зінкевича за чисельними зверненнями та дорученням жителів с. Верхній Майдан запропонував включити у перелік першочергових заходів з ремонту доріг у районі ремонт автомобільної дороги Надвірна-Верхній Майдан, яка перебуває у катастрофічному стані і рух транспортних засобів по ній зараз практично неможливий, зростає також ризик дорожньо-транспортних пригод; до голів РДА і районної ради – посприяти жителям Верхнього Майдану у вирішенні проблеми доступу до мережі Інтернет, бо у селі є понад сотня постійних користувачів Інтернету. Не забезпечена таким доступом місцева школа.

Депутат Ігор Андруняк (фракція УНП) у запиті керівникам РДА і районної ради просить інформувати депутатський корпус і громадськість району про придбання цифрового рентгенівського апарату для Надвірнянської ЦРЛ у 2011 році, а також звернутися до Івано-Франківських обласної ради та ОДА щодо придбання у 2012 р. багатофункціонального цифрового рентгенапарату на три робочі місця та апарату «штучна нирка». Він також звернувся до сільських та селищних голів із проханням надати інформаційні матеріали про боротьбу УСС та УГА для нової історичної книги пам`яті, котру готують до виходу у світ.

Від імені батьків учнів та вчителів Білоославської ЗОШ І-ІІІ ст. депутат Ігор Поварчук (фракція ПП «Фронт Змін») у своєму запиті до голови РДА просить надати інформацію про участь відповідальних працівників РДА, районної ради, відділу освіти РДА та інших у минулорічному святі першого дзвоника у навчальних закладах району, вказавши, чи придбані меблі для Білоославської школи та інші предмети, обіцяні іншим закладам, вказавши назву закладу, для якого придбано обіцяне та на яку суму.

Депутат фракції ВО «Свобода» Іван Гурмак у депутатському зверненні порушив актуальні теми впровадження ринку землі, в якому вказано, зокрема, що зараз передчасно селянам продавати свої земельні паї, бо цим самим скористаються сучасні скоробагатьки.

Депутат Михайло Іваночко з цієї ж фракції повторно звернувся до керівництва Надвірнянського РЕМу щодо термінової заміни 19 аварійних електроопор на вул. Руднєва у Ланчині, а також про необхідність налагодження якісного електропостачання у селі Вишнівці на вул. Незалежній та у Гвозді на вул. Садовій. Він також у запиті до голови РДА вимагає згідно із Законами України «Про місцеві державні адміністрації» і «Про державну службу» прибрати з офіційного сайту Надвірнянської РДА інформації про партійні заходи Партії Регіонів та не допускати у майбутньому подібного порушення. Також Михайло Іваночко озвучив політичну заяву з приводу вироку Юлії Тимошенко.

Андрій Крицький виступив із заявою про демонтаж символів авторитаризму та створення комісії з проведення інвентаризації пам`ятників радянської доби і підготовки рекомендацій з ліквідації таких пам`ятників і символів на території нашого району.

Іван Забронський (фракція ПП «Фронт Змін») у запиті просить розглянути можливість харчування у школах дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, і дітей із малозабезпечених сімей, збільшивши суму на ці цілі. Бо зараз вона складає 4 грн. на одного учня, що явно не забезпечує норми харчування дітей, передбачених Постановою Кабміну України від 22.11.2004 р. № 1591.

Депутат В`ячеслав Кащенко (фракція ВО «Свобода») порушив перед керівниками РДА і Надвірнянської міської ради проблему вжиття невідкладних заходів щодо негайного ремонту автодороги до міського кладовища у Над­вірній, тобто вулиць Яросла­ва Муд­рого у райцентрі та Мо­зо­лівка Пнівської сільської ради.

* * *

Депутати заслухали звіт голови районної ради про роботу ради за перший рік її повноважень. Звіт голови видруковано окремою брошурою. Виступаючи на сесії, Василь Попович, зокрема, зазначив: – Хоча у районній раді є представники 15 політичних партій, ми все-таки для себе прийняли рішення, що у нас є одна політична партія в районі – це громада – жителі Надвірнянського району, якій ми маємо і змушені вірно служити. Хотів би, щоб цьогоріч, коли відбуватимуться вибори до Верховної Ради, ми не піддалися на політичні заклики наших керівників, лідерів, а залишилися жителями й патріотами Надвірнянського району. Думаю, що політика нехай буде для тих великих політиків, де обертаються, можливо, інші цінності. Для нас є цінність одна – це наш район. Василь Попович подякував депутатам за їхню активну участь у роботі комісій, сесійних засідань. У нас створена єдина команда, добре налагоджена співпраця рівних партнерів між районними радою і державною адміністрацією, наголосив керівник представницької гілки влади у районі, висловлюючи особисто вдячність голові РДА Володимирові Калічку за розуміння, за знаходження тієї «золотої середи­ни», а також усьому апарату райдержадміністрації. Василь Попович позитивно відзначив спів­працю з депутатами обласної ради. Наголосив на готовності завжди допомагати органам місцевого самоврядування. Василь Попович також зауважив, що з легкої руки депутата Володимира Павлюха (голова райорганізації НРУ) у районі відновлено й налагоджено співпрацю з Миколаївщиною, юні представники якої цьогоріч святкували Різдво у Ланчині. Позитивно оцінив роботу відновленої комунальної аптеки у Надвірній, висловивши заодно думку про збільшення фінансування цієї установи. У своєму виступі Василь Попович торкнувся також питань: про шкільні котельні КП «Теплокомуненерго», зауваживши не приймати посеред опалювального сезону непроаналізованих рішень; спорудження в нинішньому році пам`ятника борцям за волю України у Надвірній; налагодження співраці з Чехією та Польщею з метою залучення інвестицій. Відзначаючи злагоджену роботу районної ради, Василь Попович заодно подякував колишнім головам районної ради, нинішнім її депутатам Василеві Хабайлюку та Володимирові Іванчуку за сформований дієвий виконавчий апарат районної ради.

Загалом роботу району високо оцінили в області, включивши Василя Поповича до складу консультативної ради при голові ОДА, а також до складу делегацій на святкування 20-річчя Незалежності в Києві та 10-річчя співпраці між Опольським воєводством та Івано-Франківщиною.

Із текстом звіту голови районної ради можна ознайомитися на сайтах районної ради (http://www.msnad.if.ua) і газети «Народна Воля» (http://volya.if.ua/fajly/).

* * *

Сесія вирішила надати на 2012-2015 роки громадянам, реабілітованим згідно зі ст. 1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» та членам їх сімей (подружжя, неповнолітні діти до 18 років, інваліди з дитинства), які проживають з ними, учасникам бойових дій ОУН-УПА та членам їх сімей (подружжя, неповнолітні діти до 18 років, інваліди з дитинства), які проживають разом з ними, незалежно від виду житла та форми власності на нього пільги: зниження квартирної плати і вартості житлово-комунальних послуг на 25% у межах норм, передбачених чинним законодавством; зниження на 50% щомісячної абонплати за телефон, вартості твердого палива (вугілля, дров, скрапленого газу). Громадянам, реабілітованим згідно зі ст. 3 цього Закону, які досягли пенсійного віку або стали інвалідами внаслідок репресій та членам їх сімей, інвалідам по зору І та ІІ груп, інвалідам по зору з дитинства до 18 років та членам їх сімей (батько, мати, неповнолітні сестри, брати) – такі пільги: зниження оплати вартості житлово-комунальних послуг та твердого палива (вугілля, дров, скрапленого газу), квартирної та абонентної за телефон на 50% у межах норм споживання, передбачених чинним законодавством. За інформацією начальника районного управління праці та соціального захисту населення РДА Андрія Креховецького, який проаналізував загальну картину пільговиків цієї категорії, районній раді для надання цих пільг потрібно 600 тис. грн.

* * *

Перед обговоренням «бюджетного» питання виступила начальник відділення Держказначейства у районі Надія Полатайко, яка стисло охарактеризувала реальний фінансовий стан, що склався наприкінці минулого року. Так, незахищені видатки, що залишилися непроплаченими, за станом на 1 січня 2011 р. складали 2 млн. 945 тис. грн. Зокрема, кошти райбюджету – 1 млн. 178 тис. грн., міського бюджету – 1 млн. 252 тис. грн., сільських і селищних – 515 тис. грн., а також існує непроплата з Фонду соцстрахування на випадок безробіття. Усі непроплачені кошти «згорнулися» по фінуправлінню РДА і за станом на 1 січня 2012 р. вільний їх залишок склав 1 млн. 710 тис. грн., що у чотири рази менше, ніж торік (6 млн. 180 тис. грн.). А реальну картину по заборгованості районні казначеї обіцяли до 15 січня ц. р.

* * *

Рішенням сесії «Про районний бюджет на 2012 рік» установлено: загальний обсяг доходів районного бюджету на 2012 рік у сумі 404724 тис. грн., у т. ч. – 197105,4 тис. грн. дотації вирівнювання, 158034,2 тис. грн. субвенцій із Державного і 202,4 тис. грн. субвенцій з обласного бюджетів. Затверджено 404693,5 тис. грн. загальних видатків райбюджету, у т. ч. обсяг видатків загального – 399750 тис. грн. і спеціального фондів – 4943,5 тис. грн. Установлено профіцит загального фонду райбюджету в сумі 50 тис. грн.; розмір оборотного залишку бюджетних коштів – 100 тис. грн. Головним розпорядникам коштів районного бюджету в першочерговому порядку забезпечити оплату праці працівникам бюджетних установ; проведення розрахунків на електричну й теплову енергії, водопостачання і водовідведення, природний газ, послуги зв`язку, що надають бюджетним установам, не допускаючи будь-якої протермінованої заборгованості. Затвердити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи, виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.

* * *

Депутати затвердили план ро­боти районної ради на 2012 рік.

Чимало актуальних питань життєдіяльності району розглянуто в «Різному», з чого прийнято конкретні рішення. Зокрема, затверджені 8 розпоряджень голови районної ради про виділення коштів у грудні 2011 р. Розглянувши клопотання ДП «Нетгруп-Сервіс», відповідно до п. 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила доповнити своє рішення від 24 листопада 2011 р. № 186-9/2011 «Про надання дозволу на укладення договору з надання послуг».

Чергова 11-та сесія районної ради відбудеться орієнтовно у лютому, яка обговорить питання про звіт голови РДА, про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2011 рік та про виконання районного бюджету за 2011 р., а також розгляне районні цільові програми та Програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2012 рік.

…Спільну колядку «Бог предвічний…» співала уся сесійна зала.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»
Світлини
Івана ГРИДЖУКА

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!