Газета по-надвірнянськи
 

«Феліціо» возвеличував Спасителя у Ватикані

27 січня 2012, 11:38 | Рубрика: Духовність, Світ, Свята, Україна Версія для друку Версія для друку 1,065 переглядів

Спливає час Різдвяних свят, коли ми колядками, щедрівками вітали новонародженого Ісуса Христа, а також складали до Нього свої молитви. Для нашого народу ці свята особливо величні, бо саме нашу карпатську красуню-ялинку встановили на площі святого Петра у Римі. Колядувати біля неї мав за честь хор «Феліціо» (кер. Наталія Байдак) та інші прочани з нашого краю. Враженнями про поїздку ділиться декан Пнівський УГКЦ, отець-мітрат Богдан Михайлина з Надвірної.

– Із благословення Правлячого Владики Коломийсько-Чернівецької єпархії Миколи Сімкайла із 20 по 29 грудня 2011-го організовано прощу до вічного міста Риму. Із Прикарпаття у прощі взяли участь декілька груп з Івано-Франківська, Калуша та Надвірної. До нашої групи входило 45 чоловік, основу склав хор «Феліціо», який співає у церкві Трьох Святителів у мікрорайоні на вул. Ломоносова м. Надвірна та інші прочани.

Маршрут проліг через м. Будапешт (Угорщина) та Відень (Австрія). У Відні ми колядували у церкві св. Степана. Далі – нічний переїзд до Італії. До Венеції прибули, коли уже всі храми були зачинені. Місцевий духовний отець провів екскурсію, розповів про церкву святого Марка, яка є найбільшою святинею у Венеції. А ще ми мали чудову нагоду помилуватися нічним містом.

«Феліціо» із каноніком Іринеєм Біликом (у центрі) та отцями Богданом Михайлиною і Никодимом Гуралюком

Прибувши у Ватикан, зустрілися з отцем-дияконом Андрієм, який організував екскурсію, зокрема, до Святої Софії, де тепер триває реставрація і на 13 жовтня заплановане її відкриття. Церква невеличка, але дуже гарна. Вона збудована із благословення Кардинала-Патріарха Йосипа Сліпого.

Побували ми також у Колізеї, мали нагоду служити Службу Божу у Базиліці Санта Марії Маджоре із владикою-каноніком Іринеєм Біликом, де він вітав усіх наших прочан, котрі приїхали на Різдво до Ватикану.

24 грудня на площі св. Пет­ра, де хор «Феліціо» колядував, зібралося дуже багато українців, у т. ч. і з Надвірної, які колядували з нами до другої години ночі. Вранці наступного дня ми взяли участь у Службі Божій і отримали благословення Святійшого отця Бенедикта ХVІ Папи Римського, також співали і колядували. У тому часі знову біля нас зібралося багато українців, які прагнули почути рідну колядку. Усі наші прочани вирізнялися вишиванками із синьо-жовтими шарфиками.

Обідньої пори відбулося благословення Святійшого отця різними мовами, у т. ч. й українською, ми мали нагоду почути їх наживо.

26 грудня я залишився відслужити Службу Божу разом із 50 священиками під керівництвом Владики Діонізія Ляховича у Базиліці св. Петра для усіх українців-емігрантів.

Також відвідали крипту священномученика Йосафата Кунцевича, який все своє життя присвятив, щоб виконати слово Христового Євангелія «Да будуть всі одні єдино».

Враження, які ми отримали під час прощі, неможливо передати словами. Вони – у кожного у серці назавжди. Незабутніми є і 28 сходинок, якими Ісус Христос йшов до Понтія Пилата.

Ми навколішки також піднялися цими сходинками, читаючи молитви на кожній із них у своїх наміреннях. Ці відчуття також неможливо описати. Ними просто треба перейнятися, щоб по-новому осмислити сенс земного життя.

Бажаю всім краянам і надалі такої ж стійкої щирої віри, яка притаманна нашим людям, і яку ми спостерігали у Римі, а також Господнього благословення кожному на прощі до святих місць.

* * *

Святилище Пресвятої Богородиці в Погоні на постійно приймає з Риму копію ікони Salus Populi Romani (Порятунок народу римського)

У надвечір`я Різдва Христового за новим календарним стилем 24 грудня 2011 р. у Папській Базиліці Санта Марія Маджоре в Римі відбулася подія великого духовного та історичного значення – освячення копії ікони Богородиці, яка знаходитиметься у святилищі Пресвятої Богородиці в Погоні біля Івано-Франківська. Перед освяченням ікони відбулося її прикладення до оригінальної копії цієї ікони, яка супроводжує Папські Богослужіння. І як знак благословення з неба в цей час цю копію освітили сонячні проміння, що і відобразилось на фотографії.

Світлина на згадку про святі місця

Чин освячення ікони здійснив єпископ Іриней Білик, канонік цієї Базиліки, у співслужінні впреп. о. Нікодима, ЧСВВ, настоятеля святилища Божої Матері в Погоні та всеч. отця-мітрата Богдана з Надвірної і групи прочан з Івано-Франківщини у супроводі молодіжного хору «Феліціо».

А чотири роки тому, 24 вересня 2008 р. Б., паломницьке місце святилища Погінської чудотворної ікони набуло духовного споріднення з цією Римською Папською Базилікою Санта Марія Маджоре і занесене в Римі, в цій папській Базиліці, в перелік духовно споріднених малих Базилік з різних країн світу під номером 85. Цього року з України прибула ялинка, щоб возвеличити Різдво Сина Божого і Сина Пресвятої Богородиці в Римі, на площі св. Петра, а в подяку за цей дар любові і пошани до її Сина, Вона, Його любляча Мати, вирушає в образі своєї чудотворної ікони з Папської Базиліки Санта Марія Маджоре в далеку дорогу в Україну, щоб як колись Вона стала порятунком народу Римського, тепер, у цей тривожний час української історії, стати «Salus Рорuli Uсrаіnі» – порятунком народу Українського.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!