Газета по-надвірнянськи
 

Матимуть і е-mail, і веб-сайт

27 січня 2012, 11:41 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 953 переглядів

На черговому навчанні із сільськими, селищними та міським головами і секретарями під орудою керівника апарату РДА Василя Гуменюка та керуючого справами, заступника голови районної ради Ігоря Писклинця обговорили насущні питання життєдіяльності населених пунктів, що повсякденно доводиться вирішувати представникам органів місцевого самоврядування.

Про особливості розме­жування земель державної і комунальної власності присутнім розповів начальник відділу землеустрою, моніторингу, охорони та ринку земель управління Держкомзему в районі Михайло Дячук. Питання – надто актуальне, оскільки розмежування уможливить сільським, селищним головам повністю розпоряджатися землями, володіти інформацією про точну кількість землі, землекористувачів. Паралельно із розмежуванням повинні проводити інвентаризацію. Одначе, на це поки що кошти відсутні. Приміром, вартість розмежування одного гектара – 350 грн., наголосив фахівець із земельних відносин.

Не менш важливим залишається проблема списання меліоративних земель, що переважно нині вже забудовані, та й самі меліоративні системи вже застарілі. Списати їх можна із залученням спеціалістів одного з інститутів Львова. Ця процедура також небезкоштовна. Списані землі використовуватимуть суто для сільськогосподарських потреб.

Заступник начальни­ка військового коміса­ра Надвірнянсько-Бого­род­чан­ського об`єднаного військкомату Михайло Докторов звернувся до учасників засідання з вимогою негайного виконання відповідного розпорядження голови РДА «Про гарантоване забезпечення виконання мобілізаційних заходів на території району в особливий період», що пов`язано з готовністю на місцях до практичного розгортання пункту збору, оповіщення та перевезення військово-мобілізованих.

У сільських, селищних радах мають право видавати прості довіреності, за винятком довіреностей на купівлю-продаж, розпорядження майном. Так триватиме доти, поки не внесуть зміни у законодавство, що вже розробляють, уточнила державний нотаріус Світлана Шушкевич, інформуючи про порядок вчинення нотаріальних дій.

Ще чимало важливої і корисної інформації для практичного застосування учасники навчання-семінару почули з уст в. о. начальника управління статистики в районі Любові Микитюк, головного спеціаліста відділу агропромислового розвитку РДА Наталії Остап`юк, начальника Надвірнянського РЕМ Дмитра Буняка, головного державного інспектора інспекції Держ­архбудконтролю в області Мирона Кисляка.

Зрештою, роботи на місцях вистачить для всіх, зростає і відповідальність. А щоб діяльність органів самоврядування стала ефективнішою, умови для праці вдосконалять. Зокрема, всі місцеві ради матимуть Інтернет, електронну пошту, свої веб-сайти. – Така вимога дня, – підкреслив Василь Гуменюк. Усі найсучасніші методи комп`ютеризації впроваджуватимуть під незмінною орудою інженера-програміста Михайла Сапотюка, який у деталях розповів про хід такої інтернет-революції у населених пунктах району.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!