Газета по-надвірнянськи
 

На Чорноославських вечорницях

5 січня 2012, 11:30 | Рубрика: Духовність, Культура Версія для друку Версія для друку 779 переглядів

Самобутнє гірське село Чорні Ослави манить до себе не лише своєю мальовничістю, привіт­ними людьми, а й унікальним етносом і традиціями. Їх свято бережуть, передаючи із покоління в покоління. Сприяють цьому як клубні працівники, так і шкільний колектив.

Зокрема, наприкінці 2011-го у Чорноославській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулися українські вечорниці, зініційовані для четвертокласників вихователем групи продовженого дня Наталією Грещук, залюбленою у свій край.

Школярі зацікавлено розглядали виставку старожитностей, зібраних любительським об`єднанням «Ославчанка», яким не один рік керує знавець фольклору й етнографії Ганна Крайлюк. Учні дізналися, як колись працювали рукодільниці на вечорницях під супровід коломийок і жартівливих народних пісень. Низку цих пісень виконали і юні ославчани, а також коляду «Нова радість стала».

Серед кращих виконавців Михайло Крайлюк та Уляна Мельничук за виконання ролей господарів дому нагороджені подарунками. Розважали всіх і гумористи Андрій Грещук, Владислав Жолобчук, Василь Чуревич, Микола Данилюк, Марія Кондрук і Віктор Данилюк.

Разом із четвертокласниками на вечорницях побували їхні батьки, а також директор школи Наталія Козловська і її заступник з виховної роботи Марія Мельник.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!