Газета по-надвірнянськи
 

На чий млин ллємо воду, панове?

27 січня 2012, 11:18 | Рубрика: Духовність, Політика Версія для друку Версія для друку 2,762 переглядів

Негоже лити бруд у власну криницю, тому будемо винятково лаконічними.

Я, Марія Котів, секретар районної політично-координаційної ради та офіційний співзасновник цієї ради Ярослав Лазорко, оголошуємо про вихід із цієї організації.

Причина перша: протягом року на засіданнях ради не були присутні представники чинних на часі районних осередків партій та громадських організацій. Два рази приходив молодий, розумний політик Михайло Ноняк (політична партія «Громадянська позиція»), хотів поінформувати про діяльність партії. Його не вислухали, у грубій формі перебивши….

Причина друга: склад ради не відповідає вимогам положення; на її засідання запрошують по три члени від кожної партії чи організації з правом одного голосу. На засідання приходять по 4-6-7 членів ради старійшин м. Надвірної і всі голосують.

Причина третя і найважливіша. Координаційна рада вступила у страшне протистояння з Надвірнянською міською «Молодою Просвітою», яка знайшла прихисток у своєму власному просвітянському приміщенні. Діти йдуть до «Просвіти», йдуть до України. Знаходять там спільні ідеї, складають проекти. «Просвіта» є дієвою молодіжною організацією, яка активно працює на національну ідею та виконує свої статутні завдання. Поважного віку члени координаційної ради (переважно 70-80-річні) ведуть запеклу битву з молоддю (студентами, ліцеїстами, студентами коледжу, молодими людьми з вищою освітою), які є законними членами «Молодої Просвіти» на підставі офіційно поданих заяв, хоча ніхто з членів ради не є просвітянином.

Уявіть картину засідання робочої комісії у районній раді, на якій з одного боку за столом сидить 8 поважних членів ради, в. о. начальника райуправління юстиції, завідувачка РАЦСу, а навпроти – три молоді хлопці-просвітяни: лікар-інтерн, інженер та студент університету. Йде суд за те, що діти дозволили собі участь в обласному проекті «Танці у вишиванці». Просто молодь танцює у коридорі, бо є чотири рішення Надвірнянської міської ради про належність приміщення на вул. Мазепи, 36 у Надвірній, саме «Просвіті». Але із 9 кабінетів там 6 займає відділ РАЦС, один – спільний, і лише два кабінети належать «Просвіті», один з яких є великою бібліотекою, зібраною ще з початку незалежності України. Українську дискотеку подарувала молоді Івано-Франківська обласна держадміністрація на честь 100-річчя Надвірнянської «Просвіти». Ніяких порушень дисципліни серед дітей не виявлено, ніяких пошкоджень будівлі ні до ремонту, ні, тим паче, опісля, немає. Молодь після себе прибирає, миє коридор водою, яку, часом, навіть, закривають від них.

Чому старійшини ллють «крокодилячі сльози» невідомо, бо причин зовсім немає, хіба одна – забрати у молодих все приміщення, просто виселити, бо декому заважають. Але ж приміщення, куплене за гроші громади, належить «Просвіті»! Чий інтерес відстоюють? Чия ініціатива?

Голова райдержадміністрації Володимир Калічко, навіть, посприяв, щоб у коридорі замінили паркет на плиткову цементну міцну підлогу, щоб усунути протиріччя. Багато матерів відпускають своїх доньок саме сюди, бо тут не чути грубого слова, тут танцює елітна молодь, тому – порядок і зовсім відсутні наркотики й алкоголь. Тут зберігають народні традиції. За зароблені на Вертепі гроші купили кінопроектор і дивляться фільми про УПА, Р. Шухевича. Звичайно, молодь включається і в молодіжні проекти райдержадміністрації, районної ради, за їх допомогою проведено екскурсію в Канів до могили Т. Шевченка.

То чому, не маючи юридичного права, посторонні організації втручаються в діяльність молодих? На чий млин ллється вода? Невже немає сьогодні з ким боротися? Корупція, земля, наркотики, злочини… Припиніть воювати з українськими дітьми! Невже старійшинам чи членам ради дорожчий коридор, який у разі чого діти й самі почистять, і поремонтують, ніж єдність молоді, приналежність її до української музики, пісні, слова. Припиніть битву з молодими!

P.S. На ХVІІІ сесії Надвірнянської міської ради 17 січня ц. р. депутати вирішили звернутися в НГВУ «Надвірнанафтогаз» з метою надати приміщення клубу «Нафтовик» для перенесення «Дискотеки у вишиванках» з будинку «Просвіти». Вважаємо, що таке рішення є передчасним і необгрунтованим.

Депутатам міської і районної ради варто створити комісію, яка б врешті-решт дослідила, чи насправді танці під національну музику у вишиванках руйнують приміщення «Просвіти», яке споконвіків історично належить громаді Надвірної.

Марія КОТІВ,

секретар районної ПКР, член Надвірнянського міськвиконкому.

3 коментарі

3 коментарі до “На чий млин ллємо воду, панове?”

 1. Олександр коментує:

  Пані Марія, Ви просто Молодець, я Вас підтримую на всі 100%

 2. надвірнянець коментує:

  Повний бред. Надаю рішення Протоколу наради щодо проведення молодіжних дискотек у приміщенні « Просвіта» за адресою: м. Надвірна, вул. Мазепи, 36 від 15.12.2011 р. 10.год.
  Порядок денний
  Розгляд звернень щодо проведення в приміщенні « Просвіта» молодіжних дискотек Українська дискотека у вишиванках» міською організацією « Молода просвіта».
  Виступали;
  СтепникІ.М., Ковалюк Б.М., Пекарський Т.М.,Василенко В.В., Маковійчук О.В.,Гураш М.В., Байдак Н.І., Мушак Б.Г., Лесюк Я.Ю., Лазорко Я.Ф., Лазорко Н. Я., Котів М.А., Плитус М.В.
  Внесли пропозиції:
  1. В.В.Василенко – « Звернутись за підписом трьох голів, з пропозицією до керівництва НГВУ « Надвірнанафтогаз» щодо надання можливості міській організації « Молода просвіта» проводити в приміщенні БК « Нафтовик» НГВУ « Надвірнанафтогаз» молодіжні вечори дозвілля « Українська дискотека у вишиванках»
  Голосували запрошені на нараду:
  «За»-6; «Проти»3; « Утримались»-1

  2. І.М.Степник – « Звернутись від сесії міської ради з пропозицією до керівництва НГВУ « Надвірнанафтогаз» щодо надання можливості міській організації « Молода просвіта» проводити в приміщенні БК « Нафтовик» НГВУ « Надвірнанафтогаз» молодіжні вечори дозвілля « Українська дискотека у вишиванках»
  Голосували запрошені на нараду:
  . «За»-7; «Проти2; « Утримались»-1
  3 Я.Ю. Лесюк « Рекомендувати міській раді укласти угоду з міською організацією « Молода просвіта» щодо проведення тематичних заходів міською організацією « Молода просвіта» у приміщенні « Просвіта» за адресою м. Надвірна,вул. Мазепи, 36 та передбачити, при укладанні угоди, вимоги щодо дотримання протипожежної безпеки під час проведення заходів, збереження майна, належного порядку у приміщенні « Просвіта»
  Голосували запрошені на нараду:
  « За» – 10:, « Проти» – 0: « Утримались» – 0.
  4. Б.М.Ковалюк « Рекомендувати міському голові на черговій сесії міської ради розглянути питання міської організації « Молода просвіта» щодо проведення дискотеки « Українська дискотека у вишиванках» у приміщенні « Просвіта» за адресою м. Надвірна, вул.. Мазепи,36.
  Голосували запрошені на нараду:
  « За» – 4:.» Проти» -4: « Утрималось» -2.
  Запрошені на нараду:
  Степник І.М., Ковалюк Б.М., Пекарський Т.М., Маковійчук О.В., Гураш М.В., Байдак Н.І., Мушак Б.Г., Лесюк Я.Ю., Лазорко Я.Ф., Лазорко Н.Я..

 3. небайдужий коментує:

  Дивна позиція Ярослава Лазорка, як голови “Просвіта”: на майно замахнувся, а сам разом із просвітянами зовсім його не захищає, переклав на плечі громади. Виглядає, що самої організації не існує. Що скаже міська управа?

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!