Газета по-надвірнянськи
 

Обережно: кір у нашому районі

20 січня 2012, 12:47 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 775 переглядів

Кір – гостра висококонтагіозна інфекційна хвороба, що спричиняється вірусом кору, характеризується двохвильовою гарячкою, катаральним запаленням слизових оболонок дихальних шляхів, очей, етапним висипанням на тілі.

За станом на 18 січня у нашому районі з початку року зареєстровано 32 випадки кору. Поражено кором 11 населених пунктів району, найбільше у с. Заріччя (11 випадків), по 3 випадки у Цуцилові та Биткові і 4 – у Делятині.

Захворюваність за віком: діти до 14 років – 13 випадків (або 40,6%), 15-17 р. – 8 вип. (або 25%), 18 р. і старші – 11 вип. (або 34,4%). Із зареєстрованих випадків кору – 13 завезених (в основному студенти, які навчаються в Івано-Франківську та Чернівцях).

Кір – небезпечний своїми ускладненнями, найбільш важкі – запалення легень та мозку (енцефаліт).

Заразитись кором дуже легко – вірус передається повітряно-краплинним шляхом. Хвороба починається, як звичайна простуда: підвищується температура до 39°С, з’являється ломота у тілі, в очах – ніби насипали піску. На 2-3 день у ротовій порожнині виникає висипка – дрібні рожево-червоні плями з білими крапочками (подібні до манки). Потім висипання розповсюджується по тілу: спочатку на обличчя, плечі, груди, живіт та ноги.

Тому, якщо ви або ваші діти відчули слабість, нездужання, підвищилася температура – краще не затягувати і не чекати ускладнень, а зразу звернутися до лікаря-інфекціоніста або викликати лікаря-терапевта чи педіатра до дітей.

Хворий вважається заразним до 4-го дня з початку висипань, а при наявності пневмонії – до 10-го дня. Тому для запобігання поширення хвороби у колективі основним заходом є рання діагностика та ізоляція хворого.

Активна імунізація відіграє основну роль у профілактиці кору. Обов’язкове щеплення живою вакциною проводять із 12-місячного віку. Друге щеплення – у віці 6 років. При виникненні вогнища кору вакцинують у перші три дні від моменту контакту дітям старше 1 року, які не хворіли і не були щеплені. Дорослим (у віці до 30 років) роблять щеплення, якщо вони не хворіли і не отримали вакцинацію та ревакцинацію проти кору.

Цю «дитячу» інфекцію дорослі переносять набагато важче, ніж діти. Тому, якщо дорослий не хворів, то йому потрібно задуматися про вакцинацію.

При встановленні лікарем легкої форми кору можливе амбулаторне лікування. При цьому необхідно забезпечити ізоляцію хворого від інших членів родини, друзів, однокласників. Хворому заборонено відвідувати місця масового скупчення людей, користуватися громадським транспортом. Важливо регулярно провітрювати та волого прибирати приміщення, де знаходиться хворий. При виникненні випадку кору в дитячому дошкільному закладі та школі на час карантину забороняється проведення загальношкільних заходів, свят; з’єднання груп чи класів; забороняється допускати до відвідування закладів осіб з ознаками хвороби.

Оксана ПАВЛЮК,

завідувачка епідемічного відділу райсанепідемстанції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!