Газета по-надвірнянськи
 

Опозиція об`єдналась

27 січня 2012, 11:31 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 845 переглядів

Арсеній Яценюк зі сцени оголосив Україну вільною від режиму Януковича. І народ зустрів цю заяву захопленим криком. Це куди переконливіше за будь-які рейтинги й опитування.

Якби представники влади прийшли в неділю, 22 січня на Софійську площу Києва, де об’єднана опозиція святкувала День Соборності, багато чиновників уже збирали б валізи. Близько двадцяти тисяч людей у мороз і снігопад вийшли на вулицю, тому що хочуть змін і готові діяти.

Навіть у традиційному дійстві – молитві, з якої почалася акція, опозиція просто і переконливо показала, чим відрізняється від влади. На сцені – тільки представники церкви, політики – разом із людьми, а не в секторі для VIP-персон.

Олександр Турчинов прочитав зі сцени лист Юлії Ти­мошенко з колонії. «У влади є міліція, ОМОН, Служба безпеки, прокуратура і податкова. Але у них немає підтримки людей. Тому що ці цінності не продаються і не купуються», – йшлося у ньому.

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок закликав домовитися і визначити шлях до перемоги: «Ми повинні перемогти, щоб бандитський режим назавжди залишив Україну».

Головний «ударівець» Віталій Кличко був небагатослівний. Він теж закликав до боротьби: «Я чудово знаю – без боротьби перемоги не буває». Виявилося, що за хвилину до виходу на сцену він таки підписав угоду про об’єднання дій опозиції.

Лідера «Фронту Змін» Арсенія Яценюка площа зустріла радісним гулом. Коли ж він оголосив в Україні «свободу від Януковича» – площа вибухнула. Яценюк говорив просто, переконливо і красиво. «Ми – вільні люди. І не важливо, коли Янукович призначить своїм указом день свободи. У нас немає одного дня свободи. У нас буде ера свободи – ми принесемо її в Україну», – говорив лідер «Фронту Змін».

«Ми змінимо країну. Ми притягнемо до відповідальності тих, хто сьогодні знущається над українцями. Одним із перших рішень буде створення спеціального слідчого комітету стосовно тих зловживань, які вчинила сьогоднішня влада», – підкреслив Яценюк.

А ще він говорив про найпотаємніше: «Я хочу, щоб кожен українець повернув собі відчуття щастя. Простого людського щастя, впевненості в майбутньому, у своєму житті. У тому, що, якщо українець пішов до школи, він отримає знання, якщо працює, то отримує гідну зарплату, якщо йде в лікарню, то його лікують. І що влада працює на нас, а не ми працюємо на владу».

Фіналом мітингу на Софійській площі стала заява опозиції про підписання Угоди про спільні дії. Принципи прості й незаперечні для нинішньої влади: координація дій і спільний контроль на виборах, щоб перешкодити фальсифікаціям; єдиний кандидат проти влади на мажоритарних округах; демократична коаліція в майбутньому парламенті.

Микола ПЕТРУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!