Газета по-надвірнянськи
 

Подали до суду за скасування Дня Свободи

20 січня 2012, 13:15 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 721 переглядів

За повідомленням прес-служби Івано-Франківської облорганізації УНП, керівник Рівненської обласної організації Української Народної Партії Світлана Ніколіна подала позов проти Президента України Віктора Януковича за скасування Дня Свободи. Із відповідною заявою вона звернулася до Вищого адміністративного суду України, в якій вимагає визнати незаконним Указ В. Януковича, яким скасовується святкування 22 листопада Дня Свободи.

– Ми направили звернення до суду й очікуємо, що здоровий глузд переможе, – зазначила С. Ніколіна. – Об’єднання Дня Свободи з Днем Соборності вже є само по собі нелогічним тільки тому, що кожна дата має свою перед­історію. І якщо В. Янукович забув Помаранчеву революцію, то треба йому нагадати. Такі укази лише сприятимуть новій хвилі обурення людей, що, врешті, підштовхне українців до ще одного соціального вибуху. Українців контролювати неможливо ані указами, ані скасуванням визначних для них дат. Чим більше буде таких заборон, тим швидше це призведе до ще одного народного невдоволення чи навіть повторення Майдану.

Як раніше повідомлялося, 30 грудня 2011 р. Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Про відзначення в Україні деяких пам`ятних дат та професійних свят», згідно з яким 22 січня визначено як День Соборності та Свободи України. Досі День Свободи відзначався в Україні 22 листопада. Це свято встановлено «…з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання у громадян почуття національної гідності, враховуючи історичне значення революційних подій осені 2004 року, які засвідчили волелюбність українського народу, його прагнення до свободи і демократичних цінностей».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!