Газета по-надвірнянськи
 

Податкова соціальна пільга

20 січня 2012, 12:48 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 723 переглядів

Податкова соціальна пільга (ПСП) – сума, на яку платник податку з доходів фізичних осіб має право зменшити суму свого загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого з джерел на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати. Місячний прожитковий мінімум для працездатної особи на 1 січня 2012 р. затверджено у розмірі 1073 грн., таким чином розмір заробітної плати, в межах якої особа має право на податкову соціальну пільгу, – 1500 грн.

Загальна пільга для платників, в яких дохід не перевищує граничного розміру доходу, із 1 січня ц. р. становить 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи, тобто 536 грн. 50 коп. Для тих, хто утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, застосовується загальна пільга, кратна кількості дітей.

150-відсоткова пільга передбачена для платників п. 169.1.3 ст. 169 Податкового кодексу і становить 804,75 коп., 200-відсотковою пільгою (1073 грн.) користуються платники п. 169.1.4 ст. 169.

Якщо є право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, застосовується одна найбільшого розміру. Але якщо особа утримує двох і більше дітей до 18 років, у т. ч. дитину-інваліда (дітей-інвалідів), то на дітей-інвалідів надається пільга у розмірі 150 відсотків від основної пільги й одночасно на інших дітей –100 відсотків від основної пільги.

Пільги застосовують за одним місцем роботи на підставі поданої платником податку заяви з підтверджуючими документами.

Звертаємо увагу працедавцям, що неприпустимо виплачувати заробітну плату найманим працівникам нижче за гарантований державою мінімум.

Використання нелегальної робочої сили, неукладення чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями та найманими особами є порушенням законодавства про працю, що тягне за собою адміністративну відповідальність.

Детальніше за тел. 2-22-79, каб. 11 та 14.

Відділ оподаткування фізичних осіб ДПІ в Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!