Газета по-надвірнянськи
 

Різдвяне привітання

5 січня 2012, 11:55 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 864 переглядів

«Небом мені здається сьогодні земля,

бо на ній народжується Творець»

(сідален утрені Предпразднства Різдва Христового)

Дорогі брати і сестри! Більш як дві тисячі років відділяють нас від святої вифлеємської ночі, коли ангели сповістили світові про велику тайну Боговтілення. З того часу сталося багато подій, народилося немало видатних людей, повстало і розпалося ряд могутніх імперій, було зроблено тисячі відкриттів і досягнень. І які тільки зміни і перевороти не сколихували світ – і духовні, і соціальні, і політичні – все минуло. Однак у всі часи залишається актуальним найголовніше – доля людини з її безсмертною душею. А із всіх народжень незмінно важливим завжди буде тільки одне – народження Христа Спасителя.

Втілення Бога – це найвеличніший акт і найвидатніша подія як на небі, так і на землі, бо це насправді «чудо із чудес». Різдво Христове – це найбільший дар всім нам, жителям землі, які у своїх гріхах настільки впали, що не могли і не можемо власними зусиллями піднятися до Бога. Тому Бог зійшов на землю і, прийшовши до людей, відкрив Себе і дав кожному можливість обновити своє грішне єство, через єднання з Ним відновити свій образ і свою богоподібність.

Тайна вифлеємської ночі не відходить у минуле: вона живе завжди, ніколи не припиняється, як не щезає Божественна любов до роду людського. Христос через століття, через різні події й обставини прямує до нас заради нашого оновлення і спасіння. Час і простір не мають влади над Ним. Христос знову і знову входить у наше життя, сповіщаючи нам Вифлеємську новину, що несе радість примирення з Богом.

Внаслідок того, що Бог Слово втілився і став людиною в Особі Ісуса Христа, природа людини має можливість отримувати нову благодатну силу. Тепер кожен віруючий може звільнитися від полону гріха і його наслідків, через що матиме право і змогу наслідувати вічне життя.

А хто цього не прагне, той і надалі залишається перебувати у злі і гріху, бо Бог не насилує свободу вибору людини. Як світ спав у ту священну Різдвяну ніч, так багато людей, які люблять цей світ, спить і сьогодні. Як тоді в місті не знайшлося людини, яка б відкрила двері і впустила до своєї оселі Пречисту Діву і праведного Йосифа, так і зараз світ по-різному сприймає Христа, і небагато знаходиться таких людей, які поспішають відкрити Йому двері свого серця. Ми нерідко буваємо зарозумілі і горді, невдячні і ліниві, холодні і черстві… Однак будемо вчитися простоти і щирості у пастухів, які, почувши ангельську звістку, не вагаючись і не затримуючись, прийшли вклонитися Божественному Немовляті. І як волхви, керовані Вифлеємською зіркою, подолавши труднощі на довгому шляху, прийшли до Новонародженого Спасителя з дарами, так і ми, вибравши євангельський шлях, бережені любов’ю і ласкою Отця Небесного, через Голгофу і Хрест, через своє виправлення і оновлення, будемо прямувати до Божественних осель з нашими дарами: чистотою життя, лагідністю і смиренням серця, щоб показати Господу плоди своєї віри: правду і милосердя, мир і терпіння, любов і радість.

Щиросердечно вітаю усіх вас, дорогі брати і сест­ри, з радісним святом Різдва Господа нашого Ісуса Христа. Молитовно бажаю вам у духовній радості, благочесті і чистоті зустріти його і відсвяткувати , щоб ми кожний день нашого життя очищали себе від бруду, яким покрита наша душа, щоб вона, безсмертна, сяяла все більше і більше любов’ю до Бога, до ближнього, міцніла в надії на милосердя Боже, а віра наша – ставала полум’янішою. Нехай всеблагий і чоловіколюбець Господь, Який прийшов у світ заради нашого спасіння, завжди благословляє ваші добрі наміри і прагнення, допомагає у ваших справах, укріплює в християнському житті, даруючи вам добре здоров’я, бадьорість, терпіння і все потрібне для спасіння. У ці дні благаю Новонародженого Спасителя, щоб Він благословив Ваші добрі та благородні справи, щоби гідно оцінив Ваш труд і жертвенну працю для добра церкви і українського народу.

Боже Дитя, Господь Христос, нехай дарує Вам, Вашим родинам миру, злагоди, добра і достатку у Новому 2012 році.

Христос рождається! Славімо Його!

З повагою та смиренням Декан Надвірнянський Української греко-католицької церкви,

парох м. Надвірна

о. мітрат Григорій СІМКАЙЛО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!